Střelba

Masakr v USA: Naháč (29) vběhl do kavárny a postřílel čtyři lidi!

Předměstím amerického Nashvillu otřásla v neděli nad ránem střelba. Polonahý muž (29) zastřelil na parkovišti před místní kavárnou dva lidi, následně vběhl i dovnitř, kde začal střílet znovu. Na místě nakonec zůstali ležet tři mrtví návštěvníci, čtvrtý člověk zemřel při převozu do nemocnice. Střelec následně uprchl a policie po něm zatím neúspěšně pátrá.

Útočník přijel před kavárnu Waffle House okolo půl čtvrté ráno. Podle svědků vystoupil ze své dodávky pouze v zelené bundě. V ruce měl poloautomatickou pušku AR-15, s kterou následně začal bezdůvodně střílet po lidech.

Hledaný muž měl nejprve na parkovišti zastřelit dva lidi. Následně se přesunul do kavárny, kde postřelil celkem šest návštěvníků. Dva z nich svým zraněním podlehli. Další dva jsou ve vážném stavu v nemocnici v Nashvillu.

Podívejte se na záběry z místa, kde šílený střelec zaútočil:

 

Šílenou střelbu měl ukončit až odvážný čin jednoho ze zaměstnanců, který využil okamžiku, kdy polonahý mladík dobíjel zbraň. Muž na útočníka skočil a začal se s ním prát. Při odvážném činu ho útočník postřelil a muž skončil v nemocnici. Z té ho však už propustili.

Mladík se následně dal na útěk. Před kavárnou zahodil i zelenou bundu a zmizel v nedalekém lese. Policie po něm okamžitě vyhlásila pátrání, které je však zatím bezúspěšné. Muži zákona se obávají, že může být ozbrojen. "Existuje šance, že je na svobodě se dvěma zbraněmi," řekl USA Today policejní mluvčí Don Aaron.

Související obsah

Hledaný střelec měl mít problémy se zákonem už v minulosti. V loňském roce byl zatčen u Bílého domu, když přelezl a dostal se do nepřístupné oblasti. Policie následně provedla domovní prohlídku, při které u mladíka našla čtyři zbraně, které mu vzala. Úřady je však vrátily jeho otci, který je mladíkovi údajně vrátil zpět.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz