Domácí

Do Česka se přihnaly silné bouřky, Německo zasypaly velké kroupy!

Po tropickém víkendu nás čeká aprílové počasí. Nad Českem bude proudit studená fronta a tak nás čeká ochlazení, déšť a také bouřky, které budou během dne postupovat k východu . Chladněji bude až do konce pracovního týdne, ale o víkendu se opět ohřejeme.

Pro následující týden si připravte nejen sluneční brýle, ale i nějakou tu mikinu a deštník. Už v pondělí nás čeká od západu ochlazení, velká oblačnost s přeháňkami a bouřkami. V Čechách budou teploty kolem 21 °C, na Moravě potom bude až kolem 27 °C.

Pondělní bouřky, které se budou od severozápadu postupně přesouvat na východ, mohou být místy intenzivní. Podle portálu Severe Weather Europe provází izolované bouřky krupobití. Už v neděli v Německu místy padaly i několikacentimetrové kroupy.

"Na studené frontě se vyskytují v jižních a středních Čechách a na Liberecku bouřky s nárazy větru o rychlosti 15 až 20 m/s, ojediněle přes 20 m/s (tj. 70 km/h). Bouřky jsou doprovázené také krátkodobým intenzivním deštěm s úhrny kolem 20 mm," uvádí ČHMÚ.

Postup oblačnosti u Karlových Varů.

Kvůli bouřkám mají hasiči plné ruce práce. Do Pertoltic museli vyjet kvůli stromu, který zasáhl blesk. Obec zásada se ocitla bez proudu.

V noci na úterý klesnou teploty podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ke 14 až 10 °C, na západě i k 8 °C. Ráno se mohou místy vyskytnout mlhy. Přes den pak teplota vystoupá k 19 až 23 °C.

Velké kroupy v Wolfhagen/Nordhessen, Německo včera, 22. dubna odpoledne.

"V úterý bude v Čechách převážně polojasno až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Na východě republiky bude oblačnosti více a četnější budou kvůli doznívajícímu přechodu fronty i srážky," uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Podařilo se vám zaznamenat bouřky a kroupy? Své záběry a fotografie můžete posílat na zpravy@nova.cz nebo na profil TN.cz na Facebooku.

Ani středa nepřinese velkou změnu. Teploty v noci klesnou k 12 až 8 °C, přes den by pak mělo být kolem 23 až 27 °C, na západě a severu Čech kolem 21 °C. Přes den bude polojasno až skoro jasno, odpoledne a večer pak bude od severozápadu přibývat oblačnost, místy se mohou objevit srážky.

 

Postup oblačnosti nad Prahou.

Ve čtvrtek bude z počátku dne převládat oblačno, místy s přeháňkami. Odpoledne pak začne oblačnost ubývat. Teploty přes den budou okolo 14 až 18 °C.

Související obsah

V noci na pátek bude podle ČHMÚ opět pořádná zima, teploty klesnou k 6 až 2 °C, místy se mohou objevovat přízemní mrazíky, přes den pak bude kolem 14 až 18 °C, většinu dne by mělo být oblačno až polojasno.

Během podnělních bouřek se objevilo krupobití.

O víkendu se ale opět dočkáme oteplení, v sobotu by podle ČHMÚ mělo být 20 až 25 °C, v neděli pak dokonce až 27 °C. V noci ale mohou teploty klesat pod 10 °C. Přes celý víkend by mělo být polojasno až oblačno, zejména na západě území se mohou vyskytovat přeháňky a bouřky.


ČTĚTE TAKÉ:

Panika z bouřky? Řiďte se těmito pravidly a přežijete ji bez újmy
Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz