Týrání

Trest pro tyrana štěněte Marleyho se odkládá. Soudce chce posudek

Trest pro tyrana štěněte Marleyho se odkládá. Soudce chce posudek
Zdroj: zpravy@nova.cz, Vet. ordinace Vimperk

Trest pro mladíka, který podle státní zástupkyně v Prachaticích brutálně zmlátil štěně labradora, ses zatím odkládá. Případ sice policie i soud řeší ve zrychleném režimu, rychlé potrestání se teď ovšem výrazně zbrzdilo.

Samosoudce Daniel Prouza, který má případ u prachatického okresního soudu na starosti, totiž není spokojený s dostupnými důkazy.

Má sice k dispozici vyjádření krajské veterinární správy, ale toto posouzení zranění štěněte a případných trvalých následků, které si Marley po brutálním týráním může nést po zbytek života, se soudci zdá nedostačující.

A proto rozhodl, že k případu přibere "znalce z oboru zemědělství, odvětví veterinářství, specializace veterinární klinická patologie". Jenže vypracování znaleckého posudku trvá v lepším případě týdny, častěji měsíce.

Související obsah

Trest pro údajného tyrana štěněte, jehož násilné řádění je zaznamenáno na videu, se tak odkládá. Znalec má na vypracování posudku zatím čas do konce května, podle mluvčí soudu Vendulky Pozniakové je ovšem možné, že se termín bude ještě posouvat.

O otřesném týrání se policisté i veřejnost dozvěděli v polovině března, kdy sociální sítě obletělo otřesné video, na němž mladík vyděšené dvouměsíční štěně labradora mlátí, škrtí a kope.

A to vše navíc v době, kdy má zvíře zafixovanou jednu ze zadních tlapek kvůli jinému zranění. Mladíkovi hrozí za týrání psa dva roky vězení.

Pusťte si starší reportáž o případu:

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz