Tygr

V Jihlavě se radují! Tygřice poprvé ukázala třítýdenní dvojčátka

V jihlavské zoologické zahradě mají vzácné přírůstky. Jsou jimi dvě mláďata tygrů sumaterských, které po několikatýdenním čekaní jejich máma poprvé ukázala pořádně světu. Čtenáři TN.cz je mohou vidět jako první. I tentokrát si ale tygřice dala pořádně na čas.

První kroky jednoho z tygřích mimin byly opatrné. Štáb TV Nova na ně čekal několik hodin. Po chvilce ale svůj poklad máma Činta vzala do tlamy a zanesla zpět do bezpečí porodního boxu.

Následovaly další hodiny čekaní. Samice se o tygřata bojí - ani ošetřovatelé ještě neví, jestli jde o tygří kluky, holky, anebo bráchu se ségrou. "Zatím jsme ta tygřata neměli v ruce, pořád jsou hájená," uvedl mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

Odpoledne si ale Činta nejspíš řekla, že už se návštěvníci i kameraman načekali dost a vzala druhé tygře na první průzkum výběhu. Zase pěkně v tlamě, aby se mu nic nestalo. Pyšně ho předvedla v celé jeho kráse.

Související obsah

Třítýdenní dvojčata tygrů sumaterských, kterých je na světě posledních pár stovek, mají zvláštní péči. Od jejich narození byl celý pavilon šelem dokonce zavřený pro veřejnost. To proto, aby měla samice s mláďaty po porodu klid.

Ošetřovatelé teď budou s mláďaty postupně zkoušet navázat kontakt, aby je poté mohli kompletně vyšetřit. To všechno už ale bez hlavy rodiny. Samce Dandyse totiž převezli zpět do domovské brněnské zoo. I tam se teď bude pokoušet zplodit potomky, tamní samice ho ale zatím vytrvale odmítá.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz