Domácí

Česko sčítá škody po bouři, vítr lámal stromy a strhával střechy

Pondělní bouře s krupobitím, která se přehnala Českem, páchala škody po celé zemi. Hasiči zasahovali u stovek událostí. Vítr lámal a vyvracel stromy, ze střech trhal krytiny. Výpadky proudu způsobily škody mnoha společnostem. Pojišťovny zatím nápor nepocítily, ale ten prý přijde v dalších dnech.

Pondělní bouři, která se prohnala republikou, zaujala mnoho lidí, na záběrech, které pořídili, se shlukují mračna, pak záběry překryje závoj hustého deště. Liberecký štáb TV Nova krupobití zastihlo na dálnici, kde zastavilo provoz. Pod dálničním mostem hledalo spásu hodně lidí.

Mnoho domácností skončilo kvůli pondělí bouři bez proudu. "My jsme evidovali kolem 12500 domácností bez energie," uvedla mluvčí společnosti ČEZ Šárka Beránková.

Jednou z obcí, kterou bouře odřízla od elektřiny, byla Zásada na Jablonecku. Výpadek postihl hlavně místní firmy. A ty začínají počítat škody. Třeba výrobci bižuterie výpadek zastavil linku a zničil spoustu zboží. "Nějaký mašiny se nám rozbily. Škody byly určitě," uvedl jeden ze zaměstnanců Josef Latislav.

Související obsah

Nejvíce práce měli hasiči. "Včera jsme zaznamenali zhruba o 100 výjezdů víc k takzvaným technickým pomocím," sdělila mluvčí generálního ředitelství hasičů Nikol Zaoralová.

"Vyjížděli jsme k několika dopravním nehodám a zároveň jsme také odstraňovali popadané stromy z komunikací," doplnila mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková. Třeba v Hradci Králové silný vítr lámal stromy, zlomil semafor a poškodil několik střech paneláků i rodinných domů.
 

klma, tn.cz / TV Nova

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz