Přepadení

Žena přijela do Česka na výlet. Hned ji přepadli a okradli! VIDEO

Cizinka, která si chtěla prohlédnout Cheb, byla pár minut po příjezdu do města už na nádraží přepadena a okradena. Policie zadržela dva muže. Mimo jiné i dvacetiletého mladíka, který je v podmínce.

Žena přijela vlakem z Německa na chebské nádraží. Zpozorovali ji a jako možnou oběť si ji vytipovali dva muži.

Jeden z nich měl šestašedesátiletou cizinku sledovat a když zašla do podchodu, zaútočit na ni. Žena měla přes rameno přehozenou kabelku. Tu jí pachatel podle policie strhl a utekl pryč.


Poškozená rázem přišla o bezmála tři tisíce eur - v přepočtu zhruba 78 tisíc korun. Dále ji zloděj ukradl osobní doklady, platební kartu, mobilní telefon a také několik šperků.


Škoda se nakonec vyšplhala na 106 tisíc korun. Kriminalisté podezřelé muže rychle dopadli a obvinili. Z krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku. Ze stejného trestného činu obvinili i jeho kumpána, který mu zřejmě kryl záda.

Související obsah

"Za uvedené jednání jim tak v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest odnětí svobody za způsobenou větší škodu. Mladší obviněný se krádeže dopustil již v posledních třech letech opakovaně," uvedl policejní mluvčí Michal Žáček.

Za to byl soudem odsouzen k trestu odnětí svobody se zkušební dobou do září roku 2020. To znamená, že muž co nevidět skončí zřejmě ve vězení. Na jak dlouho - o tom rozhodne soud. Do té doby dotyčný zůstane ve vazbě.

pez, František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz