Domácí

Pozor na podvod! Konzervy na letácích zdaleka nebyly tak kvalitní

Pozor na podvod! Konzervy na letácích zdaleka nebyly tak kvalitní
Zdroj: SZPI

Ne vždy si koupíte to, co slibují letákové akce. Tentokrát se inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zaměřili na masné konzervy a zjistili, že masné výrobky zdaleka neobsahují tolik masa, kolik slibují na etiketě. V případě, že máte konzervy doma, můžete je vrátit na každé prodejně Lidl.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) se tentokrát zaměřili na letákovou akci prodejce Lidl, která se uskutečnila během dubna a u některých masných konzerv z Polska od výrobce Pamapol S.A. se nestačili divit.

"Výsledky laboratorních rozborů potvrdily významně nižší než na obalu udávaný obsah masa," vysvětlil tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Celkem inspekce odhalila klamání zákazníků u několika výrobků.

Jedná se o sterilizované masné výrobky s názvem Pikok, konkrétně zjistili inspektoři klamání zákazníků u "vepřových konzerv".

Související obsah

Jde o Pikok Chalupářské vepřové maso, Sterilovaný masný výrobek - konzerva, hmotnost 300 g, číslo šarže: L 1576, DMT: 07.02.2020. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 89 % masa, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 67,5 %.

Pikok Chalupářské vepřové maso, Sterilovaný masný výrobek - konzerva, hmotnost 300 g., číslo šarže: L 13586, DMT: 19.09.2019. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 89 % masa, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 75 %.

Pikok Sedlácké vepřové maso, Sterilovaný masný výrobek s přídavkem mléčné bílkoviny - konzerva, hmotnost 300 g, číslo šarže: L 3301, DMT: 15.03.2020. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 76,7% vepřové maso, 10% vepřová kýta, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 69,2 %.

Pikok Sedlácké vepřové maso, Sterilovaný masný výrobek s přídavkem mléčné bílkoviny - konzerva, hmotnost 300 g, číslo šarže: L 13326, DMT: 14.09.2019. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 76,7% vepřové maso, 10% vepřová kýta, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 72,3 %.

Pikok Sedlácké vepřové maso, Sterilovaný masný výrobek s přídavkem mléčné bílkoviny - konzerva, hmotnost 300 g, číslo šarže: L 3301, DMT: 27.11.2019. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 76,7% vepřové maso, 10% vepřová kýta, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 70 %.

Související obsah

"Uvedením nepravdivé informace výrobce klamal ohledně skutečného složení potraviny a Potravinářská inspekce prodejci uložila, aby závadné šarže neprodleně stáhnul z celé tržní sítě," uvedl Kopřiva.

Další šarže výrobků od stejného výrobce před uvedením na trh nechal analyzovat v laboratoři, aby již nemohlo docházet k dalšímu klamání zákazníků. "Prodejce je rovněž povinen prověřit ostatní šarže předmětných potravin z hlediska obsahu masa, které se již nachází v tržní sít," doplnil Kopřiva.

"V tomto případě se jednalo o kvalitativní pochybení, které jsme ihned po zjištění začali řešit s dodavatelem. Z prodeje byly neprodleně staženy všechny šarže výrobků Pikok Sedlácké vepřové maso a Chalupářské vepřové maso (obojí 300 g). Nyní se by tedy tyto výrobky již neměly v prodeji nacházet," vysvětlila mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá.

"Tímto se také omlouváme našim zákazníkům, pokud zmíněné výrobky zakoupili, mohou je samozřejmě vrátit v kterékoliv prodejně Lidlu a dostanou peníze zpět," doplnila Holá.


ČTĚTE TAKÉ:

POZOR: Narazili jste už na krvavé vejce? Nenapadne vás, co hrozného to znamená!

Čtěte obaly na potravinách! Ušetříte čas i zdraví
Ušetřete! PŘEHLED potravin, jež lze jíst i po vypršení trvanlivosti

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz