Domácí

Rodiče a žáci v šoku! Výsledky přijímacích zkoušek neplatí

Rodiče a žáci v šoku! Výsledky přijímacích zkoušek neplatí
Zdroj: Mediafax

Na osmiletých gymnáziích se strhl v podvečer před prodlouženým víkendem pořádný poprask. Ředitelé podle portálu Deník dostali dopis od šéfa Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Jiřího Zíky, ve kterém oznámil chybu u testů z Českého jazyka pro uchazeče o osmiletý obor.

"Na základě dodatečné analýzy výsledků jednotných přijímacích zkoušek vyšlo najevo, že v testu pro 2. řádný termín z českého jazyka a literatury pro uchazeče o obory osmiletého studia je chybně ohodnocena úloha číslo 12. Správná odpověď je kromě odpovědi B, původně uváděné v klíči správných řešení, také odpověď C," zveřejnil část dopisu portál Deník.

Chybu neodhalila validační ani nezávislá komise. "Dojde k přehodnocení výsledků jednotné přijímací zkoušky u testu z českého jazyka a literatury pro 2. řádný termín na osmiletá gymnázia," vysvětluje Ministerstvo školství tělovýchovy a mládeže v prohlášení.

"Uvedená chyba nás mrzí a omlouváme se žákům, rodičům i učitelům. Budu důrazně požadovat nejen prošetření, jak mohlo k takové systémové chybě dojít, ale i nápravu celé situace. V pondělí budeme dotčené školy informovat, jak dále postupovat při vyhlášení celkových výsledků přijímacího řízení," reagoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Související obsah

Cermat nyní provádí generování výsledkových dokumentů všech uchazečů o obory osmiletých gymnázií. Po tomto přepočtu budou dotčeným školám nově v informačním systému vystaveny výpisy výsledků a vygenerovány opravené záznamové archy.

Zatím není jasné, jaký dopad přesně chyba bude mít, ministr školství ale Deníku sdělil, že se zkoušky nejspíš nebudou muset opakovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz