Domácí

Na ohromnou technopárty dorazily tisíce lidí, místní si stěžují na hluk

Na ohromnou technopárty dorazily tisíce lidí, místní si stěžují na hluk
Zdroj: Profimedia

V okolí Krásné Studánky na Liberecku se lidé nějakou dobu pravděpodobně pořádně nevyspí, policie už přijala více než 100 stížností na nadměrný hluk. Příčinou je ohromná technopárty, na kterou již přijely tisíce lidí a doráží stále další. Akce by měla trvat až do úterý.

Už druhý den se na Liberecku koná ohromná tehnoparty, na pronajaté pozemky se sjelo několik tisíc lidí. Ráno jich bylo odhadem kolem sedmi tisíc. Akce trvá až do 1. května, na místo tak doráží neustále další a další lidé.

"Do míst konání akce se sjíždějí další návštěvníci, frekvence je již zhruba 30 až 50 vozidel během hodiny," potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Kvůli ohromnému množství lidí snížila policie v okolí pronajatých pozemků rychlost ze 70 na 50 kilometrů v hodině.

Policisté kromě složité dopravní situace zatím nemuseli řešit žádné závažné trestní delikty nebo jiné komplikace. Lidem v okolí ale pochopitelně vadí hluk.

Související obsah

"Potýkají se ale s více jak stovkou oznámení a podnětů ze strany občanů, kteří si stěžují na obtěžující a nadměrně hlučnou hudební produkci. Policisté se snaží aktivně tuto situaci řešit," uvedla Suchánková.

Akce se koná na soukromém pozemku, policisté tak jednají s majitelem pozemku a organizátory akce. "Nadměrnou hlučností, v souvislosti s hudební produkcí, se dopouštějí porušení obecně závazné vyhlášky, konkrétně Obecně závazné vyhlášky statutárního města Liberec o veřejném pořádku č. 3/2009. Řešení porušení vyhlášky je v kompetenci správního orgánu Magistrátu města Liberec," vysvětlila Suchánková.

Související obsah

Policisté monitorují situaci nejen ze země, do akce byl povolán také policejní vrtulník.

Akce s vysokou návštěvností budí pozornost řidičů jedoucích po rychlostní komunikaci, kteří zastavují a vše si fotí. Tím ale podle policejní mluvčí jen přidělávají práci policistům řídícím dopravu.
 

klma, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz