Migranti

Stále více migrantů míří na západ přes Česko, varují Němci

Migranti do západní Evropy stále častěji proudí přes Českou republiku, varovala německá policie. Trasa přes Česko je teď výrazně populárnější, než přes Rakousko. V prvních třech měsících letošního roku odhalili němečtí policisté na česko-německé hranici 267 migrantů.

Hranice s Českou republikou představuje pro Němce stále palčivější problém. V druhé polovině loňského roku zadrželi němečtí policisté 204 migrantů, kteří do země přišli přes Česko. Za první tři měsíce letošního roku jich bylo už 267.

Na nová čísla upozorňuje německý deník Die Welt. Podle policie objevily letos hlídky 134 uprchlíků, které převaděči převáželi v kamionech, a 133 migrantů odhalily kontroly v dodávkách.

Přes Česko tak do Německa utíká mnohem více migrantů, než přes sousední Rakousko. Na hranici s ním, dosud nejvíce hlídané hranici, zadrželi za první tři měsíce letošního roku němečtí policisté jen 137 uprchlíků.

Související obsah

"Šance na odhalení se zvýší jen, když budou častěji rozmístěny policejní hlídky, které budou provádět kontroly, " komentoval výsledky zástupce policejních odborů Jörg Radek.

Odboráři žádají, aby byly policejní jednotky u česko-německé hranice posíleny a situace na hranicích se "stabilizovala".
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz