Maturita

Zvládli byste letošní maturitu z matematiky? Zkuste si CELÝ TEST

Na středních školách ráno začaly státní maturity - konkrétně písemná část. Maturanti dopoledne psali testy z matematiky a odpoledne je čeká písemná zkouška z angličtiny a ruštiny.

Písemná maturitní zkouška z matematiky začala na všech středních školách a gymnáziích ve čtvrt na devět a trvala 105 minut.

Matematika stále patří mezi volitelnou zkoušku a toho středoškoláci hodně využívají a dávají přednost cizímu jazyku. Z více než 69 tisíc maturantů zvolilo zkoušku z matematiky pouhých 23 %, tedy asi 16 tisíc studentů. 

"Vracel jsem se k nerovnici, kde se násobilo záporným číslem. Musel jsem otáčet znamínko, na což jsem předtím zapomněl," svěřil se jeden ze studentů. "Já celkově neumím vektory, takže jsem to úplně přeskočila, vůbec jsem to nedělala," přiznala další z maturantek. "Nestihla jsem úlohu na posloupnost," řekla další.

CELÝ TEST SI MŮŽETE VYZKOUŠET TADY

Související obsah

Maturitní zkouška pokračuje odpoledne slohovkou z angličtiny nebo ruštiny. Zítra čeká maturanty test z českého jazyka a ruštiny, případně slohovka z němčiny, francouzštiny nebo španělštiny. V pátek pak testy z ostatních cizích jazyků.

Písemná část státních maturit skončí 9. května nepovinným testem Matematika+, ke kterému některé vysoké školy přihlížejí. V letošním roce se k němu přihlásilo přes 2 tisíce studentů.

ČTĚTE TAKÉ:

MATURITA: 20 klišé vět, které zazní u každé maturity
MATURITA: Jak se (ne) chovat před komisí

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz