Zdravotní stav

Trump podváděl: Zprávu o svém zdraví si psal sám, tvrdí jeho lékař!

Trump podváděl: Zprávu o svém zdraví si psal sám, tvrdí jeho lékař!
Zdroj: Profimedia

Donald Trump si před prezidentskými volbami ve Spojených Státech napsal lékařskou zprávu o svém údajně "vynikajícím zdravotním stavu" sám. V úterý to prozradil jeho dlouholetý lékař Harold Bornstein, který je pod potvrzením o skvělé fyzické kondici podepsán.

Dokument o svém zdraví Trump zveřejnil před republikánskými primátorkami v roce 2015. Prezidentský kandidát je v ní prezentován jako naprosto zdraví člověk. "Jeho fyzická síla a výdrž je mimořádná," popsal tehdy doktor Bornstein ve zprávě.

Nyní však stanici CNN prozradil, jak celé lékařské potvrzení doopravdy vzniklo. "Celý dopis si nadiktoval. Já jsem ho nenapsal," tvrdí Bornstein. Sám lékař pak celý dokument pouze podepsal. Proč tak učinil však neprozradil. "Prostě jsem na to přistoupil," poznamenal.

Nad zdravotním stavem současného amerického prezidenta tak stále visí velký otazník. Podvodná lékařská zpráva přitom tvrdila, že se Trump těší vynikajícímu zdraví. "Můžu prohlásit, že pan Trump se v případě zvolení stane nejzdravějším člověkem, který kdy byl zvolen prezidentem," tvrdil tehdy lékař.

Související obsah

Bílý dům se k nařčení zatím nevyjádřil. Špatný zdravotní stav přitom Trump během kampaně v roce 2016 využíval k výpadům proti své protikandidátce Hillary Clintonové. Demokratickou kandidátku necelý měsíc před volbou zachytila kamera, jak téměř omdlela během ceremonie k připomínce 11. září.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz