Otrava

Babička si odložila léky na stůl, vnučka (10) se jimi přiotrávila!

Babička si odložila léky na stůl, vnučka (10) se jimi přiotrávila!
Zdroj: Thinkstockphotos

Mladá školačka (10) se v úterý na Tachovsku přiotrávila léky, které během volného dne našla doma na stole. Pilulky tam dala její babička, která si je následně zapomněla vzít. Dívka se domnívala, že jsou léky určeny pro ní, protože trpí alergií, na kterou prášky v současnosti užívá.

Dívce se po polknutí prášků udělalo nevolno a na místo tak vyrazili záchranáři. "Jednalo se o nedopatření, kdy pacientka požila jiný lék než měla užít. Nebyla ohrožená na životě," řekl mluvčí plzeňských záchranářů Martin Brejcha.

Prášky patřily babičce přiotrávené dívky, která pilulky užívá na spaní. "Záchranáři po vyšetření převezli dívku do nemocnice, kde ji předali do péče na dětské oddělení," doplnil Brejcha.

Celou událostí se zabývali i tachovští policisté. "Nedošlo k žádnému přestupku nebo trestnému činu. Kolegové případ pouze evidují," řekla mluvčí policie Dagmar Jiroušková s tím, že dívka požila léky nešťastnou náhodou.

Související obsah

Podle záchranářů nejde o ojedinělý případ. Menší děti si léky často pletou s bonbony a dalšími cukrovinkami. Rodiče s malými potomky by tak měli léky uchovávat mimo dosah dětí.

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz