Tři nabouraná zaparkovaná auta a škoda za desítky tisíc korun. Takový je výsledek jízdy osobního vozu na pražském Chodově. Podle svědků se po nehodě z místa řidiče vypotácela zjevně opilá žena. Než ale přijeli policisté, zavřela se doma a hlídce neotevřela.
Odřené kapoty, poničená zrcátka, vyosená kola. Řidiči, nebo spíš řidičce auta byla ulice K Remízku malá. Majitel nabouraného auta slyšel hluk, vykoukl a zavolal policisty. Než ale hlídka přijela, bylo už bílé auto, které vše způsobilo, opuštěné.
Řidička podle svědků nejprve nechala auto stát uprostřed křižovatky a odešla domů. Po chvíli se ale vrátila a přeparkovala o kus dál ke krajnici.
"Když vylezla z auta, tak k tomu potřebovala podpěrku. Pak tady chvíli stála a kymácela se. No a když šla domů, tak chodník, co tady vidíte a vejde se na něj dost lidí, tak ten jí byl malý," popsal svědek.
Policistům dům nikdo neotevřel a dovnitř mohou bez povolení úřadů vniknout jen v naprosto výjimečných případech. I tak si prý ale s řidiči, kteří utečou domů, umějí poradit.
"Policistům se ve valné většině případů podaří prokázat jinými způsoby, že auto řídili a byli u toho třeba i opilí," zapřísahá se policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Vše je ovšem pochopitelně o dost složitější než když se hříšníka podaří chytit "za ruku".
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz