Maturita

Maturita z angličtiny? Lehčí než čeština, tvrdí žáci! Zkuste si test

Maturita z angličtiny? Lehčí než čeština, tvrdí žáci! Zkuste si test
Zdroj: Thinkstockphotos

Poslední den povinných státních maturit se nesl ve znamení testů z cizích jazyků. Na maturanty čekala angličtina, francouzština, němčina a španělština. Poradili byste si s testem i vy?

Studentům v pátek skončil maraton písemných maturit. Příští středu ještě dobrovolníci budou skládat nepovinný těžší test z matematiky. Jako poslední vyplňovali test z cizích jazyků. Tradičně nejvíce středoškoláků si vybralo angličtinu – bezmála 50 tisíc studentů, druhou němčinu volilo jen něco málo přes 1800 žáků.

VYZKOUŠEJTE SI CELÝ TEST Z ANGLIČTINY

Předběžné neoficiální výsledky najdete na webu Nový Amos.

Podobně jako v předchozích letech ani tentokrát studenty test z angličtiny příliš nepotrápil. Jediné, na co si stěžovali, byl poslech - podle některých byl moc rychlý, jiní zase kritizovali kvalitu nahrávek. "Tak odpornou angličtinu jako dnes z kazeťáku, jsem neslyšela nikde a nikdy," rozčilovala se Hana.

Související obsah

Většina maturantů se ale shodla, že v porovnání se včerejším testem z češtiny byla angličtina jednoduchá. "Takhle by měl vypadat didakťák z češtiny, ne z ajiny," napsala na facebook Tereza. "Rozhodně lehčí než včerejší čeština," potvrdil Honza.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz