Květina

Pražané ulice zkrášlili květinami, starostka je sepsula. Teď couvá

Obyvatelé pražského Žižkova a Vinohrad se rozhodli, že si vylepší životní prostředí a kolem stromů ve svých ulicích vysázeli květiny. Jenže pak přišel problém - radnice to nazvala živelnou privatizací veřejného prostoru a tvrdila, že je to nepřípustné.

Macešky, afrikány nebo jahody. Rozkvetlé květiny hýří barvami a oživují jinak šedivé ulice pražského Žižkova. Takzvané guerillové zahradnictví má podle zastánců oživit městskou šeď, podle vedení městské části jde o zabírání veřejného prostranství.

"Tato privatizace veřejného prostoru je naprosto nepřípustná, kdyby se takto choval každý, veřejný prostor by přestal být veřejným," zlobí se starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

Většina lidí, které oslovil štáb TV NOVA, ovšem postoj radnice nechápe, ozdobené ulice jim rozhodně nevadí. Naopak.

Související obsah

Po vlně kritiky už začalo vedení městské části couvat. A dokonce se v iniciativě místních tak trochu našlo. "Je to velmi nešťastné, proto aktivujeme projekt adopce stromů právě s minizahrádkami, kde lidé si budou moci vybrat svůj konkrétní strom, městská část si zařídí záhonek a potom lidé si budou moci sázet kytičky a zároveň nám sledovat ten strom, zda nejsou žádné suché větve, aby se nikomu nic nestalo," obrací Hujová.

pez, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz