Kosti

Bagrista vykopal lidské kosti. V zemi ležely přes deset let!

Kriminalisté vyšetřují záhadný nález lidských ostatků. Na stavbě v průmyslové zóně u Žatce na severu Čech je našel bagrista při kopání kanalizace. Kosti ležely v hloubce dva a půl metru a podle odborníků tam byly přibližně 12 let.

Pocházejí tedy z doby, kdy se průmyslová zóna připravovala. Zatím není jasné, jak se tam dostaly, mohlo jít o nešťastnou náhodu, ale třeba také o vraždu.

Lidské kosti našel bagrista při výkopu kanalizace k nové hasičské stanici. Jde o místo, kde se do země kopalo už přibližně v roce 2006 při budování průmyslového areálu.

Kostru našel bagrista přibližně v hloubce dva a půl metru a ihned proto přivolal policii. Podle archeologa tam kostra nebyla dlouho.

Lidské ostatky byly podle znalců v zemi přibližně 12 let. Zatím není jasné, jak se tam dostaly. Expertíza zatím prokázala jen to, že šlo o muže. Mohlo jít například o dělníka, který tehdy na stavbě pracoval.

"Příčina smrti, jakož i další skutečnosti, jsou předmětem šetření a znaleckého zkoumání," uvedla policejní mluvčí Irena Pilařová.

Související obsah

Kriminalisté zjišťují především to, jak muž zemřel a proč tehdy nikdo jeho smrt nenahlásil. Mezi vyšetřovací verze patří i vražda, případně úraz načerno zaměstnaného dělníka na stavbě. Zóna tehdy patřila Ústeckému kraji.

"Jsme připraveni spolupracovat s policií abychom dodali například všechny dokumenty nebo stavební deníky, které budou potřebovat," říká krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Kostru teď zkoumají odborníci ze soudního lékařství. Jasněji bude během několika týdnů, kdy mají být posudky hotové.

pez, Martin Kočárek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz