Noční vlci

Noční vlci v Praze: Policie řešila drsné potyčky, hádal se i poslanec

Noční vlci v Praze: Policie řešila drsné potyčky, hádal se i poslanec
Zdroj: TV Nova

Do Prahy v pondělí dorazili členové nejstaršího ruského motorkářského klubu Noční vlci. Zamířili na Olšanské hřbitovy, kde uctili památku padlých ruských vojáků. Na místě se sešly desítky jejich příznivců, ale i několik odpůrců. Obě skupinky se dostaly do několika konfliktů.

Na příjezd ruských motorkářů čekali před Olšanskými hřbitovy kromě jejich příznivců a odpůrců i policisté. Ti na místě řešili několik ostrých slovních potyček. Jednoho z protestujících odpůrců příjezdu ruských motorkářů nakonec muži zákona zadrželi.

Mezi příznivci ruských Nočních vlků se ukázal i místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. Poslanec se s odpůrci motorkářů pohádal a s jedním mužem se dokonce krátce postrkoval. Podporu s průjezdem ruských motorkářů přišla vyjádřit i bývalá komunistická poslankyně Marta Semelová.

V odpoledních hodinách celý pražský program motorkářům skončil. Noční vlci se tak vydali na cestu do Drážďan, kde bude v úterý jejich vzpomínková akce pokračovat.

Noční vlci jsou známí svým blízkým vztahem k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, který je dlouhodobě podporuje. Kreml dokonce v minulosti motorkáře dotovali finančně. Šéf vlků Alexander Zaldostanov je kvůli své podpoře anexe Krymu na sankční listině Evropské unie a má zakázaný vstup na evropské území.


 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz