Bydlení

Vyloučené lokality čeká demolice budov. Stát rozdá městům miliony

Vyloučené lokality čeká demolice budov. Stát rozdá městům miliony
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo pro místní rozvoj rozdá obcím 113 milionů korun na demolice budov ve vyloučených lokalitách. O dotaci už požádala města Most, Chomutov, Bohumín i Karviná. K zemi půjdou roky prázdné činžáky, i historické nádraží.

Nevyužívané objekty trápí spoustu měst a obcí. V budovách roky nikdo nebydlel, chátrají a jsou nebezpečné. Obecní úřady tak žádaly ministerstvo pro místní rozvoj o dataci na jejich demolici.

Schváleno je zatím 42 podaných žádostí. Ministerstvo na to uvolní ze svého rozpočtu celkem 113 milionů. Po demolici pak dojde u většiny projektů ke znovuoživení a tím i ke zkrášlení prostředí.

Deset milionů poputuje na demolici bývalých vojenských kasáren v Rokytnici v Orlických horách. Dalších pět a půl milionu na zbourání bývalé ubytovny ve Štětí v Ústeckém kraji. Ta je přímo v centru města a ohrožuje občany. Téměř 80 procent výdajů pak pokryje dotace na demolici bytového domu v Přerově v kojetínské ulici.

Související obsah

V Ústeckém kraji bylo schváleno osm podaných žádostí v celkové hodnotě 37,2 milionů korun, v Královéhradeckém kraji sedm žádostí v celkové částce přes 21 milionů korun a v Olomouckém kraji šest žádostí v hodnotě více než 13 milionů korun. Bourat se bude také na Karvinsku nebo v Bohumíně.

Lucie Cochlarová, jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz