Vybržďování

Vybržďoval a ohrožoval řidiče. Na policii přivedl hazardéra známý!

Policisté už znají totožnost muže, který začátkem dubna několika nebezpečnými manévry ohrožoval řidiče na obchvatu České Skalice. K nalezení řidiče pomohla reportáž televize Nova. Ta získala záznam z kamery v autě, které muž svým manévrem také ohrozil.

Předjíždění přes odbočovací pruh, rychlá jízda, nepochopitelné vybrždění řidiče, kterého předjel a pak i další nebezpečný manévr. Pirát silnic naznačil odbočení z obchvatu, pak se ale náhle vrátil do rychlého pruhu a dalšího řidiče téměř vytlačil do protisměru.

Pak začal řidič ve vysoké rychlosty ujíždět přes Českou Skalici. Už v okamžiku, kdy tyto záběry TV Nova vysílala, policisté jméno majitele auta znali. Dojet si pro něj ani nemuseli.

Majitel své auto v reportáži poznal a okamžitě věděl, že je zle. Na policii přivedl muže, kterému auto půjčil a který přestupky spáchal. "Muž se ke svému protiprávnímu jednání přiznal," sdělil mluvčí policie Ondřej Moravčík.

Související obsah

Proč jel tak nebezpečně, neřekl. Jakmile ho ale policisté prověřili, zjistili, že nikdy do autoškoly nechodil. Jak moc draze ho zběsilá jízda přijde, určí ve správním řízení náchodský městský úřad.

Za nebezpečnou jízdu by mu hrozila maximálně několikatisícová pokuta a půlroční zákaz řízení. Vzhledem k tomu, ža ale nikdy nevlastnil řidičák, postih bude mnohem přísnější - a to pokita až 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení.

Filip Pultar/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz