Maturita

Maturity skončily těžkou verzí matematiky. Zvládli byste ji? TEST

Maturity skončily těžkou verzí matematiky. Zvládli byste ji? TEST
Zdroj: Thinkstockphotos

Písemná část letošních maturit skončila. Jako poslední skládali zájemci ve středu nepovinnou zkoušku nazvanou Matematika+. K těžší verzi matematického testu se přihlásilo asi 2500 maturantů. Vyzkoušejte si, zda byste ho zvládli.

Obtížnější varianta zkoušky z matematiky ve středu ukončila letošní jarní termín státních maturit. Přihlásili se k ní jen odvážlivci nebo maturanti, kteří jsou si svými početními či geometrickými znalostmi jistí.

Podle odhadů ji skládalo asi 2500 žáků z celkových 70 tisíc. Maturanti měli na test 150 minut, tedy o 45 minut déle než na "běžnou" zkoušku z matematiky.

Zkouška nazvaná Matematika+ nahradila v roce 2013 původní těžší úroveň státních maturit. V budoucnu by měla být navázána na přijímací zkoušky na vysokoškolské obory, které se na matematiku zaměřují. Zatím ale nic takového nefunguje, i když některé univerzity k testu přihlížejí.

Zvládli byste těžší variantu maturity z Matematiky? CELÝ TEST SI MŮŽETE ZKUSIT ZDE.

Související obsah

Podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat), které jednotné maturitní zkoušky zajišťuje, jde o pilotní projekt. Loni v testu Matematika+ uspěly asi tři čtvrtiny přihlášených, průměrně dosáhli studenti výsledku 48,5 procenta.

Maturanti letos psali didaktické testy od 2. do 9. května. Začali písemnou částí zkoušky z českého jazyka a literatury, následovala matematika a cizí jazyky. Asi měsíc předtím absolvovali slohovou práci z češtiny.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz