Falšování

Letáky lákaly na maso v akci, tyto výrobky musely rychle stáhnout!

Letáky lákaly na maso v akci, tyto výrobky musely rychle stáhnout!
Zdroj: SZPI

Letáky vábily na slevy, masa ale v konzervách bylo podstatně méně, než se uvádělo na obalu. Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili v Kauflandu hned dvě šarže falšovaných výrobků. Oba byly zpracovány v Polsku.

Inspektoři ze SZPI kontrolovali společnost Kaufland v průběhu dubna a narazili na závažný případ falšování potravin. U dvou šarží masných konzerv ve slevě, na které lákaly letáky, výsledky laboratorních rozborů potvrdily významně nižší obsah masa než na obalu. Rozdíly byly i více než desetiprocentní.

Konkrétně se jedná o šarže:

TASTE MEAT Sedlácké vepřové maso, hmotnost 300 g, číslo šarže: 23.03.2021, Partia 19 , DMT: 23.03.2021, prodávající (dovozce): Laska Dalboss spol. s r.o., Wichterlova 2372/10, 182 00 Praha 8, země původu: EU. Na etiketě potraviny byla uvedena informace 86% masa, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 74,3%.

TASTE MEAT Chalupářské vepřové maso, hmotnost 300 g., číslo šarže: 20.03.2021, Partia 25., DMT: 20.03.2021, prodávající (dovozce): Laska Dalboss spol. s r.o., Wichterlova 2372/10, 182 00 Praha 8, země původu: EU Na etiketě potraviny byla uvedena informace 89% masa, laboratorním rozborem byl zjištěn obsah masa 79,2%.

Oba výrobky byly zpracovány v Polsku. "Uvedením nepravdivé informace výrobce klamal ohledně skutečného složení potraviny a Potravinářská inspekce prodejci uložila, aby závadné šarže neprodleně stáhnul z celé tržní sítě," sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah

"Potravinářská inspekce zahájí s kontrolovanou osobou správní řízení o uložení pokuty. SZPI zároveň vloží informaci o závadných šaržích do evropského systému pro boj s falšovanými potravinami AACS," dodal mluvčí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz