Důvěra

Zemanovi věří čím dál méně lidí! Nejlépe jsou na tom starostové

Zemanovi věří čím dál méně lidí! Nejlépe jsou na tom starostové
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Důvěra veřejnosti v prezidenta Miloše Zemana stále klesá. Podle nejnovějšímu průzkumu CVVM mu rozhodně nebo spíše důvěřuje 49 % lidí. Naopak nedůvěru mu vyjádřilo 48 % respondentů. Snižuje se také důvěra v jiné státní instituce.

Nejlépe jsou na tom starostové a obecní zastupitelstva, kterým shodně věří 62 % respondentů. Naopak nedůvěru jim vyjádřilo 32 %, zbývajících 6 % označilo možnost "nevím". Data vychází z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Následuje prezident Miloš Zeman, kterému důvěřuje 49 % lidí, z toho 16 % "rozhodně" a 33 % "spíše". Nedůvěru prezidentovi vyjádřilo 48 % respondentů, v tom 27 % "spíše" a 21 % "rozhodně". Oproti březnu klesla podpora o jeden procentní bod, oproti únoru ale o sedm.

Stejný trend zaznamenala také vláda v demisi, které v dubnu vyjádřilo důvěru 31 % respondentů, více než tři pětiny (63 %) jí naopak nevěří. Poslanecká sněmovna měla v dubnu 2018 důvěru 26 % občanů, 68 % jí nedůvěřovalo. Senátu důvěřovalo 31 % občanů, nedůvěra činila 61 %.

Na úrovni krajských zastupitelstev mírně převažovala důvěra nad nedůvěrou. Podporu vyjádřilo 43 % dotázaných, nedůvěřuje jim 39 %. V případě hejtmanů (a v Praze primátorky) číní důvěra 40 %, nevěří jim 39 %.

S politickou situací obecně byla spokojena jen o málo více než desetina (13 %) občanů, nespokojenost vyjadřovaly téměř tři pětiny (57 %) veřejnosti. Průzkum probíhal od 7. do 19. dubna na reprezentativním vzorku, účastnilo se ho 1115 respondentů.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz