Královská svatba 2018

Zveřejnili souhlas královny se svatbou! Co znamenají symboly?

Zveřejnili souhlas královny se svatbou! Co znamenají symboly?
Zdroj: Kensington Palace

Královská rodina zveřejnila ručně psaný dopis, ve kterém královna Alžběta oficiálně vyjádřila souhlas se sňatkem prince Harryho a Meghan Markle. Britská panovnice musí odsouhlasit manželstvím všem členům královské rodiny, kteří jsou v nástupnictví na trůn v první šestici. Komu ho neudělí, nesmí se oženit či vdát, jinak bude zbaven privilegií.

Královna Alžběta udělila souhlas se svatbou už v půlce března. Královská rodina však ručně psaný dopis, který zdobí několik malovaných znaků a erbů, zveřejnila až týden před svatbou. Každý jednotlivý symbol na oficiálním potvrzení sňatku má svůj význam.

V levém horním rohu je lev se čtyřdílným štítem. Každá jeho část pak vyjadřuje jednu ze zemí Spojeného království. Trojice lvů v prvním a čtvrtém dílu symbolizuje Anglii, harfa Skotsko a červený lev je symbolem Walesu. Za majestátním zvířetem pak stojí velké písmeno E, jako Elizabeth.

Uprostřed levé strany dopisu pak sedí červený drak, který připomíná Wales. Nad ním vyrůstá trojdílná květina, která obsahuje anglickou růži, irský trojlístek a skotský bodlák. Pod drakem pak leží znak prince Harryho, který tvoří tři červené mušle symbolizující rodinu jeho matky Diany. Levou stranu dopisu pak dole doplňuje ještě šlechtická korunka prince Harryho.

Pravá strana dopisu je pak věnována Meghan. Nahoře se nachází velká růže, národní květina Spojených států. Pod ní vykvétají čtyři zlaté vlčí máky, který je národní květinou Kalifornie, ve které se herečka narodila. Mezi nimi se nachází welšský pórek, který doplňuje znak prince Harryho. Celou květinovou výzdobu pak uzavírá olivová ratolest.

Související obsah

Pod květinou na pravé straně dopisu ještě vlaje vlajka Commonwealthu. Společenství národů tvoří přes 50 větších či menších států a jejich formálním vládcem je britská panovnice Alžběta II. Horní části dopisu pak dominuje podpis britské panovnice.
 

jva, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz