Masakr

Masakr v Lázních Bělohrad: Zadržený muž zřejmě do vězení nepůjde!

Muž, který loni v Lázních Bělohrad na Jičínsku podle policie zabil dvouletého syna, svou přítelkyni a její matku, je pravděpodobně duševně nemocný. Štáb televize Nova zjistil, že na krajské zastupitelství už dorazily znalecké posudky. Žalobce tak trestní stíhání s velkou pravděpodobností zastaví.

Ani po devíti měsících sousedé nezapomněli na sebemenší detaily ze srpnového víkendu. Muž měl zabít všechny, kteří byli doma. "V den té vraždy šel se svou partnerkou, kterou zařízl. Lízali zmrzlinu v pohodě a večer už udělal tuhle věc," prohlásil jeden z nich.

Jedno tělo mělo být v prvním patře, druhé v přízemí a třetí v zahradním domku. "Oznámil nám to bratr mladší ženy, který se vrátil po noční službě domů," řekla tehdy k případu policejní mluvčí Iva Kormošová.

Muž se s partnerkou přistěhoval loni na jaře. Společně vychovávali dvouletého syna. Nikdo ze sousedů nezachytil žádné hádky. Jen co ho policisté dali za mříže, v Jičíně zdemoloval dvě cely. Podle místních bral drogy. Krajské státní zastupitelství tvrdí, že už má všechny posudky z oboru psychiatrie. Útočník nejpíš trpí duševní nemocí a v době vražd měl být nepříčetný.

Související obsah

Trestní stíhání tak bývá v podobných případech zastavené a zadrženého nejspíš čeká zabezpečovací detence. V ní může strávit zbytek života.

Jak pachatel zabíjel, zatím úřady nechtějí říct. Nejspíš ale použil nůž. Dům po trojnásobné vraždě nezůstal prázdný, bydlí tu jeden příbuzný a taky několik nových nájemníků.

Petr Brzek/ lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz