Výtvarník

Známý výtvarník se procházel kolem Vltavy, spadl ze srázu!

Výtvarník a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák zažil při polední procházce perné chvilky. Při chůzi podél řeky Vltavy v Podolí uklouzl a spadl ze srázu, málem skončil ve vodě. Pomoct mu musela jednotka hasičů ve člunu.

Dnešní vysoké teploty vytáhly mnoho lidí ven, mezi nimi i výtvarníka Milana Knížáka. Jenže klidná procházka se ve vteřině změnila v nepříjemný okamžik. "Přesně ve dvanáct hodin jsme z linky tísňového volání 112 přijali oznámení o pádu seniora ze srázu poblíž Modřanské ulice," sdělil mluvčí policie Tomáš Hulan.

Na místo vyrazily všechny složky záchranného integrovaného systému, původně totiž spěchali k sebevrahovi. "Na místě jsme zjistili, že senior nechtěl jakkoliv ukončit život skokem do Vltavy, pouze při procházce škobrtl a sjel ze srázu téměř k hladině řeky," dodal Hulan.

Související obsah

Z nepřístupného místa pomohli výtvarníkovi až hasiči, kteří ho člunem přepravili bezpečně na břeh. Vše se obešlo bez zranění. Milan Knížák byl v čele Národní galerie do roku 2010. Od té doby se věnuje už jen svému umění.

Jan Mareš/ lud, TN.cz

K tématu Výtvarník

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz