Královská svatba 2018

Nahlédněte do královské kuchyně! Tohle budou jíst hosté na svatbě

Nahlédněte do královské kuchyně! Tohle budou jíst hosté na svatbě
Zdroj: oficiální zdroj

Už v sobotu si na hradě Windsor řeknou svá ano britský princ Harry a americká herečka Meghan Markle. Královská rodina nenechává nic náhodě, kuchaři už dokonce začali chystat svatební menu. Připravují zeleninu či dezerty, aby už o víkendu měli snadnou práci.

Fotografie přímo z kuchyně hradu Windsor zveřejnila královská rodina na sociálních sítích. Kuchaři a pomocníci na snímcích připravují zeleninu - myjí a krájejí chřest, loupou hrášek i malé brambory. Většina surovin je místní.

"Královská rodina vychází na skvělé období. Všechna populární britská zelenina zrovna dozrává, čehož chceme využít," uvedl šéfkuchař rodiny Mark Flanagan. Plody pocházejí především ze zahrad, které patří královně Alžbětě II.

Princ Harry a Meghan Markle se do výběru jídla na svou svatbu snažili maximálně zapojit. "My jsme jim dali několik doporučení, ale vše bylo na nich. Ochutnali, co se dalo, a rozhodovali o všech detailech," doplnil Flanagan.

 

K přesnému složení menu se nechtěl šéfkuchař vyjádřit. Prozradil pouze to, že na recepci se budou podávat jednohubky a jídla v miskách, která se ale budou moci sníst vestoje. Hosté si pochutnají i na čokoládových lanýžích.

Související obsah

Královskou svatbu budou v sobotu sledovat tisíce lidí po celém světě. Obřad začíná ve 12:00 místního času (14:00 našeho) v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Na následnou hostinu je pozváno asi 200 hostů.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz