Zahraničí

Putin otevřel most mezi Ruskem a Krymem, který Rusové anektovali

Rusové slavnostně otevřeli v úterý most spojující Rusko s anektovaným Krymem. Ceremoniálu se účastnil i prezident Vladimir Putin. Přesný program ceremoniálu byl až do poslední chvíle utajovaný. Na 19 kilometrů dlouhý úsek vjedou automobily už ve středu.

Po násilném obsazení Krymu v roce 2014 řešili obyvatelé problémy kvůli nedostatku surovin, poloostrov se také potýkal s vážnými dopravními problémy. Spojení s ruskou pevninou zajišťovaly trajekty, které ale často kvůli počasí nevyjížděly.

Rusko proto přistoupilo k vybudování mostu, který označuje za stavbu století. Most má podle portálu RT 19 kilometrů a pro veřejnou dopravu se otevře ve středu.

V úterý se konal ceremoniál k jeho otevření. Slavnosti se účastnil i Vladimír Putin, který osobně seděl za volantem v čele testovací kolony.

Most je určen pro silniční i železniční dopravu, úsek pro vlaky by měl být zprovozněn až v následujícím roce. Ještě několik měsíců na most nebudou moci kamiony, nejprve se musí otestovat bezpečnost mostu.

Zdroj: WikiMedia Commons

Největší most v Rusku začíná na Tamaňském poloostrově v ruském Krasnodarském kraji. Následně je napojen na ostrov Tuzla a dále směřuje na západ přes Kerčský průliv na Krymský poloostrov.

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz