Studie

Chobotnice: Zvíře, nebo tvor z vesmíru? Vědci mají novou studii

Chobotnice: Zvíře, nebo tvor z vesmíru? Vědci mají novou studii
Zdroj: Profimedia

Někomu mohou přijít chobotnice zvláštní. Jedna studie dokonce tvrdí, že jsou tito tvorové natolik složití, že musí jít o tvory, kteří nejsou původem ze Země, ale přišli z vesmíru. Na studii reagovali někteří významní zoologové.

Pokud něco neumíme vysvětlit, tak to svedeme na mimozemšťany. Přesně tak působí zvláštní studie, která tvrdí, že jsou chobotnice natolik složité, že mohou být vysvětleny jen tím, že jsou z vesmíru. Na studii spolupracovalo celkem 33 lidí.

Na studii pracoval i Chandra Wickramasinghe, který je známým průkopníkem panspermické teorie, podle které vznikl život na Zemi díky tomu, že se k nám dostal z vesmíru.

Stoupenci této teorie často připouští možnost, že byl na Zemi život zavlečen cíleně vyspělými mimozemskými civilizacemi. Tato teorie se nikdy nepotvrdila.

Ani to ale nikoho neodradilo od publikování studie, která se ptá, jestli byl start Kambrické exploze, což je označení pro náhlý nárůst nálezů fosílií mnohobuněčných organismů v období kambria, pozemský, nebo mimozemský.

Na tuto otázku odpověď vědci ještě nemají a studie by byla v pořádku, kdyby ovšem dále netvrdila mnohem bizarnější věci. "Genom chobotnice ukazuje na ohromující úroveň složitosti," uvádí studie s tím, že její ohromný mozek a složité oči se do té doby v přírodě nevyskytovaly.

Související obsah

Studie tuto skutečnost vysvětluje následovně: "Vývoj z olihně na chobotnici je souborem genů vložených mimozemskými viry."

U toho ale zdaleka nekončí. Podle autorů studie by za vývojem nemusel být jen mikroskopický život. "Alternativní mimozemský scénář, o kterém se diskutovalo, je, že populace kryoprezervovaných embryí chobotnic přistála z vesmíru před 275 miliony let," uvádí se ve studii.

Lidstvo se tak podle studie dostává do okamžiku, kdy se zcela změní chápání vzniku a vývoje života na Zemi. Ten má být srovnatelný se zavedením teorie kontinentálního driftu.
Zpráva o tom, že chobotnice přišly na Zemi z vesmíru, samozřejmě zaujala i množství biologů a dalších vědců.

"Studie není dobrá (šokující, já vím), ale má jeden z nelepších obrázků, který popisuje původ chobotnic z vesmírných virů," směje se mikrobiolog Jonathan Eisen.

Studie je samozřejmě hrozivá, ale obrázek 5 je dost působivý.

Obrázku si všimli i další. Profesor Mark Carnall z Oxfordské university napsal na Twitteru: "Fajn, tak jsem konečně našel čas přečíst studii "Chobotnice jsou mimozemšťané" a wow. Tenhle obrázek má všechno. Tady je, jak skončí chobotnice. Žádná spravedlnost pro hlavnonožce."

"Prohlédl jsem si důkladně část o hlavonožcích. Je to nesmysl, který postrádá základní pochopení biologie a evoluce hlavonožců. Je tam pár ozdobných slov několik skutečných referencí, celek by se měl ale spláchnout do záchodu," zhodnotil Carnall.

A přidávají se stále další hlasy, které celou studii odsuzují. Odpověď je podle nich jednoduchá, chobotnice určitě nepřišly z vesmíru.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz