Královská svatba 2018

Je to tu! V kolik si Harry a Meghan řeknou ano? DETAILY SVATBY

Je to tu! V kolik si Harry a Meghan řeknou ano? DETAILY SVATBY
Zdroj: Profimedia

Už dnes si svá ano řeknou britský princ Harry a americká herečka Meghan Markle. Obřad začne v pravé poledne (13:00 SELČ), potrvá asi hodinu. Hosté už budou ale na hrad Windsor přijíždět od rána. Projděte si detaily královské svatby.

Stovky hostů a spolu s nimi i celý svět budou sledovat svatbu prince Harryho a Meghan Markle. Po dlouhých přípravách a několika skandálech se konečně snoubenci vezmou. Obřad se uskuteční v kapli svatého Jiří na hradě Windsor.

Královskou svatbu můžete od 12:30 sledovat v přímém přenosu na TV Nova nebo na TN.cz! V aplikaci TN.cz sledujte přenos v sekci TN TV Vysílání.

Přímo na obřad, který by měl trvat asi hodinu, je pozváno 600 hostů. Mezi nimi i celebrity včetně sportovců, zpěváků a Meghaniných hereckých kolegů. V hradním areálu bude ale dohromady více než 2,5 tisíce lidí - zástupců veřejnosti i charitativních organizací.

Časový rozvrh najdete na konci článku.

Svatby se zúčastní královna Alžběta II. i přesto, že je hlavou anglikánské církve, která neuznává rozvody - a Meghan už jednou vdaná byla. Dorazí také její manžel princ Philip, který je po operaci kyčle. Naopak nepřijde nejmladší potomek prince Williama a vévodkyně Kate Louis. Postará se o něj chůva.

Související obsah

Z Meghaniny rodiny nakonec dorazí jen její matka Doria. Otec Thomas ji měl odvést k oltáři, nakonec ale kvůli zdravotním potížím nepřijede. Uličkou proto nevěstu provede ženichův otec princ Charles. Meghanini nevlastní sourozenci Samantha a Thomas pozváni nebyli.

Pozvánku neobdržela ani britská premiérka Theresa Mayová nebo americký prezident Donald Trump. Snoubenci totiž nechtěli mít oficiální seznam hostů. Na rozdíl od prince Williama, který je v nástupnictví na trůn druhý, pátý Harry si to může dovolit.


Reportáž TV Nova o přípravách na svatbu:

Důležitý úkol budou mít princ George a princezna Charlotte, kteří půjdou za mládence a družičku. Spolu s nimi bude ještě dalších pět družiček a tři mládenci. Za svědka půjde Harrymu jeho bratr William, za svědkyni Meghan její nejlepší kamarádka Jessica Mulroneyová.


Časový rozvrh (v SELČ):

10:00 - do areálu hradu Windsor budou vpuštěni pozvaní členové veřejnosti

10:30 - 12:00 - začnou přijíždět hosté, vstupovat budou zadní branou, první z nich zaujmou místa v kapli

12:20 - začnou přijíždět členové královské rodiny, vstupovat budou verandou Galilea

12:45 - dorazí princ Harry s bratrem princem Williamem, vstoupí zřejmě pěšky po západních schodech

12:55 - 12:59 - jako poslední z královské rodiny dorazí na obřad královna Alžběta II.

12:59 - až za královnou přijede Meghan Markle, doprovodí ji některé družičky a mládenci a její matka Doria, která ale vstoupí do kaple jako první

13:00 - začátek obřadu

14:00 - plánovaný konec obřadu

14:05 - novomanželé nasednou do kočáru a začnou asi 25minutovou cestu po Windsoru, při níž pozdraví poddané

14:30 - následuje hostina na hradě Windsor

20:00 - nevěsta a ženich odjedou z Windsoru do Frogmore House na večerní recepci, kterou hostí princ William

epa, TN.cz

K tématu Královská svatba 2018

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz