Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Královská svatba

Harry a Meghan odjeli kabrioletem na další party! Vyměnili oblečení

Princ Harry a Meghan Markle už si řekli svá ano. Královská svatba se koná v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Nevěsta má na sobě jednoduché splývavé šaty a dlouhý závoj. Ženich oblékl uniformu, kterou odsouhlasila královna.

Britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová si řekli ano na královském hradě Windsor asi ve 13:15 SELČ. V přítomnosti 600 hostů tak učinili před arcibiskupem z Canterbury. Novomanželé budou mít titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

 

Třiatřicetiletému Harrymu šel za svědka jeho bratr, princ William. O tři roky starší nevěsta svědkyni neměla - podle britských médií proto, že má hodně přátel a volbou jedné osoby nechtěla nikoho urazit, a také proto, že to nebývá u královských svateb zvykem.

 

Královskou svatbu jsme sledovali online:

On-line reportáž

Královská svatba Harryho a Meghan

22:40
stopky stopky

Vážení diváci, pro dnešek končíme online přenos z královské svatby a dění okolo, znovu vás budeme informovat zítra. Děkujeme za pozornost.

22:21

Vévodkyně Meghan změnila na večerní recepci také šperky. Na prst si nasadila akvamarínový prsten, který nosila princezna Diana:

Harry a Meghan v kabrioletu

22:06

Pozorní diváci si všimli registrační značky auta - E190519. Jde samozřejmě o datum královské svatby.

 

Mezi jejími družičkami a mládenci byli dva ze tří potomků prince Williama a jeho manželky Kate - čtyřletý princ George a tříletá princezna Charlotte. Spolu s dalšími osmi dětmi nevěstu doprovázeli k oltáři a nesli její dlouhý závoj.

 

GALERIE: Královská svatba Harryho a Meghan

1
/
12
Zdroj: TV Nova
Meghan Markleová přichází na svatbu - 1

 

Princ Harry měl na sobě uniformu elitního jezdeckého regimentu označovaného jako Blues and Royals, který je součástí královské gardy. Deník The Guardian v pátek spekuloval o tom, že princ obleče spíše stejnokroj královského námořnictva, protože této složce armády "tolik nevadí vousy".

 

 

Starobylá kaple svatého Jiří na hradě Windsor, kde se obřad odehrává, je gotickým, bohatě zdobeným klenotem z 15. století. Je to také místo, kde v roce 2005 požehnal arcibiskup z Canterbury sňatku otce Harryho, prince Charlese, s jeho dlouholetou přítelkyní Camillou, vévodkyní z Cornwallu.

 

Po obřadu se novomanželé projeli v kočáře taženém koňmi městečkem Windsor, zdravili poddané. Poté zamířili na hostinu, kterou na jejich počest pořádá královna Alžběta II. Na menu jsou jednohubky v podobě krevet balených v uzeném lososu či chřest v šunce. Jako sladké mají hosté makronky a tartaletky.

epa tn.cz / ČTK