Královská svatba 2018

Královskou svatbu uvidí miliardy lidí! Novináři obsadili Windsor

Královskou svatbu budou na místě sledovat kromě fanoušků i novináři a stovky televizních štábů. Přenos uvidí podle odhadů zhruba dvě miliardy lidí na celém světě. Hlavně pro televize ze Spojených států to bude největší mediální událost za několik posledních let.

Nic není nemožné - přesně tímhle heslem se řídí televize z USA, které příběh o americké popelce milují. A jestli umí někdo vytvářet spektakulární show, jsou to právě Američané. "Pro nás z Los Angeles je to obrovská věc - protože Meghan Markle," vysvětlil gestem reportér NBC Robert Kovacik.

Na balkónech, terasách i v bytech ve Windsoru vznikají improvizovaná studia. V ulicích potkáte televizní štáby, které si nezadají s hollywoodskou produkcí. Nechybí čtecí zařízení, osvětlovači, zvukaři, produkční ani asistenti.

Srdce Windsoru je obsypané kamerami, nazvučené a nasvícené do posledního detailu. Jen v jediné budově najdete deset televizních štábů z celého světa.

Kontrastují tu vedle sebe malé lokální televize, které vyslaly do akce jediného bojovníčka - reportérku a kameramanku v jedné osobě, a potom gigantické štáby s ještě většími rozpočty. "Ani nevím, je nás hodně. Nemám tušení kolik, ale opravdu strašně moc," doplnil další člen štábu NBC.

Související obsah

V hotelových pokojích předělaných na studia se to hemží i bzučí jako v úlech. Kabely jsou natažené vzduchem, ale i kanály. Reportérky se připravují venku za spartánských podmínek. Nikdo totiž v den D nesmí nic propásnout.

Stovky kamer se chystají především podél cesty, kudy pojedou novomanželé v kočáře z obřadu. Princ Harry a Meghan dokonce podle některých spekulací chtějí navzdory tradicím zastavit a vystoupit z kočáru a pozdravit se s fanoušky.

Karolína Tomašková/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz