Policie

Za 40 vteřin přišel muž o 60 tisíc, žena vybrala 10 tisíc z cizího účtu

Za 40 vteřin přišel muž o 60 tisíc, žena vybrala 10 tisíc z cizího účtu
Zdroj: Policie

O 60 tisíc korun v hotovosti přišel muž v Praze. V Karlíně si je vybral z bankomatu, ale zapomněl si je odnést. Peníze si vzal další muž, který k bankomatu přišel. Roztržitý a zapomnětlivý majitel peněz si svou chybu vzápětí uvědomil a po 40 vteřinách se k bankomatu vrátil. Peníze už tam ale nebyly.

Policie žádá veřejnost o pomoc s identifikací muže, který si z bankomatu v pražském Karlíně odnesl 60 tisíc korun, které mu nepatřily. "Poškozený si vybral v bankomatu na Sokolovské ulici v Praze 8 šedesát tisíc korun, ale tyto peníze si zapomněl odebrat a odešel. Jak je vidět na kameře, tak deset sekund po něm přišel neznámý muž, peníze z bankomatu sebral a odnesl si je. Poškozený si svou chybu uvědomil téměř vzápětí, vrátil se zpátky po čtyřiceti vteřinách, ale peníze tam už nebyly,“ říká mluvčí policie Jan Daněk.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu zatajení věci, za což v případě odsouzení hrozí až jeden rok vězení. Pokud muže na videu a fotografiích poznáváte, kontaktujte policii na čísle 158.

Zdroj: Policie

Další případ v souvislosti s bankomatem se stal už v dubnu v Olbrachtově ulici v Praze 4. Muž se po bezkontaktním výběru zapomněl odhlásit, čehož měla využít neznámá žena a vybrat z jeho účtu deset tisíc korun.

Související obsah

"Případ se odehrál na začátku dubna v Olbrachtově ulici v Praze 4 a je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ komentuje případ mluvčí Daněk. Stejně jako v prvním případě platí, že pokud ženu poznáváte, ozvěte se policii na linku 158.

hru, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz