Zvířátka v ZOO

Pražská zoo představila další chloubu – štěňata psů pralesních

Pražská zoo představila další chloubu – štěňata psů pralesních
Zdroj: Zoo Praha

Zoo Praha odchovává další mimořádná mláďata – tři štěňata jihoamerických psů pralesních. Ta se narodila 7. dubna a již brzy se představí návštěvníkům.

"Zatím ještě pod dohledem svých rodičů prozkoumávají vnitřní expozici, ale v průběhu týdne, v závislosti na počasí, chovatelé celou rodinku vypustí do venkovního výběhu," slibuje tisková mluvčí pražské zoo Lenka Pastorčáková.

Jde již o šestý vrh nynějšího pražského páru těchto zvláštních šelem. Chov psů pralesních je přitom dnes v zoologických zahradách spíše výjimečný a příliš se nedaří. "Návštěvníci Zoo Praha si je mohou prohlédnout v areálu malých amerických šelem nedaleko výběhu ledních medvědů," uvedla Lenka Pastorčáková.

Související obsah

Pes pralesní je středně velká psovitá šelma obývající území Střední a Jižní Ameriky. Má hnědé, hnědočerné a někdy i rezavé tělo. Ačkoliv má krátké nohy, umí velmi zdatně běhat. Zdržuje se v lesích, stepích, ale i u vodních ploch. Žije ve smečkách čítajících 2-12 jedinců a živí se lovem hlodavců. V zajetí se dožívá okolo deseti let, délka dožití ve volné přírodě není známa.

 LIVE_STREAM

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz