Kultura

Festival Aerodrome se rozrůstá na tři dny a láká na světové hvězdy!

Festival Aerodrome se rozrůstá na tři dny a láká na světové hvězdy!
Zdroj: Aerodrome festival

Hudební festival Aerodrome vstupuje letos do pátého ročníku a to pořádně zostra! Rozrostl se na tři dny a do Česka letos přiveze opravdu velká jména současné hudební scény!

Na české festivalové scéně sice již nějaký rok figuruje. Od letoška se ale zařadil mezi ty největší vícedenní festivaly u nás. Aerodrome festival vyměnil letiště v pražských Letňanech za letiště v Panenském Týnci a přidal hned dva dny programu. Hudební fanoušci se mají od 28. do 30. června na co těšit!

"Po loňském ročníku s Linkin Park v čele, který uvedl jak zástupce rockové tak i hip hopové a popové scény, se žánrové spektrum Aerodrome festivalu letos ještě rozšíří. Pořadatelé tímto podnikají první krok směrem k akcím zahraničního formátu, kde žánr nehraje roli a na jednom pódiu se střídají zástupci zcela odlišných hudebních stylů," uvedla za pořadatele Kateřina Dědková.

Související obsah

Program festivalu se letos rozroste do tří dnů a bude probíhat hned na dvou pódiích. Oproti loňským šesti účinkujícím se tak letos návštěvníci mohou těšit na dvaatřicet vystupujících. První scéně, která bude věnována zástupcům popu, indie, hip hopu a elektroniky, bude vévodit jedna z nejpopulárnějších zpěvaček současnosti - Lana Del Rey, industriální ikona Nine Inch Nails nebo rapové hvězdy Macklemore a Wiz Khalifa.

"Příznivcům rocku, metalu a hardcoru bude věnováno druhé pódium, jehož program nabídne tak zvučná jména jako Limp Bizkit, Parkway Drive, Stone Sour, Body Count Feat. Ice-T, Bullet for My Valentine, Hollywood Undead a mnoho dalších," vyjmenovává lákadla Kateřina Dědková.

Výhodou přesunu na letiště v Panenském Týnci je možnost hudební produkce až do pozdních nočních hodin i zázemí, které nabízí dostatek prostoru pro kempování návštěvníků. Pro ty, kteří nebudou chtít na festivalu nocovat, pořadatelé připravili zdarma dopravu z Prahy a zpět festivalovým autobusem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz