Soud

Případ vražedkyně z Anděla znovu u soudu: Trest hrozí policistům!

Před Obvodním soudem pro Prahu 1 stanuli dva policisté, kteří měli zanedbat své povinnosti při zásahu proti útočnici, která v kavárně škrtila ženu. O jejím jednání totiž neřekli lékařům v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kam ji nechali převézt. Žena po propuštění ubodala zákaznici v nákupním centru.

Policisté Lukáš Kočer a Petr Michálek byli loni v březnu odsouzeni trestními příkazy k podmíněným trestům, to se jim ale nelíbilo a odvolali se. S uloženým trestem nebyl spokojený ani státní zástupce, kterému se potrestání zdálo příliš mírné.

Následně proto bylo nařízeno hlavní líčení, které se táhne už skoro rok. A to i kvůli tomu, že při jednom z předchozích líčení zkolabovala velmi důležitá svědkyně - mladá žena, kterou v kavárně Michelle Sudků napadla a škrtila tričkem.

A k dnešnímu stání nedorazil znalec, jehož úkolem bylo posoudit, zda se tato svědkyně vůbec může hlavního líčení účastnit. Soud proto bude pokračovat až v srpnu.

Jádrem případu je incident, který se odehrál předloni v létě v kavárně na pražském Újezdě. Psychicky narušená Michelle Sudků tam na toaletách napadla mladou dívku, kterou se pokoušela uškrtit.

Na místo přijeli právě policisté Kočer a Michálek, kteří útočnici odvezli do bohnické léčebny. Lékařům ovšem podle obžaloby neřekli, že v kavárně skoro došlo k vraždě.

Sudků proto po dvou týdnech psychiatrii opustila a pár hodin poté zavraždila v nákupním centru na Smíchově náhodnou zákaznici.

Sudků uložil soud 30 let vězení, oběma policistům hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Oba se hájí, že nic nezanedbali a prohlašují, že jsou nevinní.

pez, Ondřej Špalek, TN.cz

K tématu Soud

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz