Vražedkyně

Policisté zatajili, že chtěla Sudků vraždit. Soud je potrestal

Dvojici policistů, která zasáhla proti vražedkyni Michelle Sudků, potrestal soud osmiměsíčními podmínkami. Policisté ženu dopadli v kavárně na pražském Újezdě poté, co se pokusila uškrtit dívku. Předali ji do psychiatrické léčebny. Po propuštění ubodala ženu na Smíchově.

Policisty Lukáše Kočera a Petra Michálka soud potrestal za vědomou nedbalost. Hrozilo jim až pět let vězení, soudce nakonec rozhodl o osmiměsíční podmínce se zkušební dobou rok a půl. Rozsudek je nepravomocný Píše o tom portál idnes.cz.

Kočera s Michálkem zasahovali v létě 2016 v kavárně na pražském Újezdě. Michelle Sudků na toaletě napadla a tričkem škrtila mladou ženu. Policisté útočnici předali záchranné službě, která ji pak odvezla do bohnické léčebny.

Lékařům už ale nesdělili, že se Sudků snažila v kavárně někoho zavraždit. Po dvou týdnech ji proto propustili. O pár hodin později ubodala v nákupním centru na pražském Smíchově náhodnou zákaznici. Stráví za to 30 let ve vězení.

Související obsah

Podle rozsudku jsou Kočer a Michálek vinni, že neprovedli opatření předcházení trestné činnosti "Neprovedli žádný úkon vedoucí k řádnému zadokumentování, a nepředali informace o Michelle Sudků k dozorčímu místního oddělení. Spáchali přečin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti ve spolupachatelství," citoval z rozsudku portál.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz