Dítě

Školák (14) se projížděl v audi, při úprku před hlídkou naboural!

Hlídka policistů v Broumově na Náchodsku v neděli večer pronásledovala řidiče v audi, který odmítal zastavit a nechat se zkontrolovat. Pak za volantem objevili teenagera.

Audina jela ulicemi v neděli v půl desáté večer. Přímo před zraky hlídkujících policistů se vůz otočil u pivovaru Olivětín a vydal se zpátky cestou, kterou přijel.

"Jenže mladíček za volantem se policistům nezdál, a tak se za podezřelým vozidlem pustili a snažili se ho zastavit. Řidič na signály k zastavení nereagoval a snažil se ujet," popsala policejní mluvčí Eva Prachařová.

Jenže úprk netrval dlouho. Při odbočování vpravo audi kvůli vysoké rychlosti vyjelo ze silnice.

"Řidič poškodil svislý sloupek dopravního značení, pak naboural do zaparkovaného vozu. Tam svoji spanilou jízdu zakončil, ta se naštěstí obešla bez jeho zranění i bez zranění kohokoli jiného," přiblížila konec pronásledování mluvčí Prachařová.

Související obsah

Pořádné překvapení policisty čekalo, když mohli neposlušného řidiče konečně legitimovat. Zjistili totiž, že za volantem sedí teprve čtrnáctiletý místní chlapec.

"Předložit řidičský průkaz tak pochopitelně policistům nemohl. Hmotná škoda na automobilech byla odhadnuta na dvakrát deset tisíc korun, pět tisíc pak na poškozeném dopravním značení," uzavřela policejní mluvčí.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz