Plameňák

Hejno plameňáků, na které vloni zaútočili výrostci, vítá potomky

V jihlavské zoologické zahradě, kterou vloni otřásl brutální útok školáků na plameňáky, vítají přírůstky. Začali se tam líhnout právě mláďata plameňáků. A bude jich opravdu hodně.

V rodině jihlavských plameňáků je pořádně živo a veselo. Ač se to zbarvením nezdá, malá opeřená šedá ptáčata jsou plameňáčí miminka. Na vajíčkách sedí 20 dalších ptáků.

"Máme oplozenost okolo 60 %. Tak bych předpokládal, že by se letos mohlo vylíhnout nějakých 12 mláďat," řekl TV Nova zoolog z jihlavské ZOO Jan Vašák.

Během natáčení rozhovoru pro TV Nova se vylíhlo další. Zatím sedělo jen na hnízdě, tam vydrží den, maximálně dva, pak už si to bude štrádovat mezi ostatními plameňáky, prozradil TV Nova Vašák.

Související obsah

Tohle hejno má přitom za sebou hodně nepříjemný zážitek. Loni je napadli kameny a klacky tři chlapci. Bezdůvodně jedno zvíře ubili a další vážně zranili. Zoolog Vašák si myslí, že zvířata tento nepříjemný zážitek již z paměti vytěsnila.

Rodiče malých výtržníků, které hned po útoku strážníci chytili, museli zaplatit ZOO za ubitého ptáka 32tisícovou škodu. Všichni v zahradě věří, že nové generaci jihlavských plameňáků se už nic podobného nikdy nestane.
 

vbo, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz