Plameňáci

Chlapci ubili plameňáky v ZOO, rodiny konečně splatily dluh

Chlapci ubili plameňáky v ZOO, rodiny konečně splatily dluh
Zdroj: TV Nova

Rodiče tří chlapců, kteří v březnu umlátili v jihlavské ZOO vzácného plameňáka, už splatili více než 30tisícový dluh za ubité zvíře. Po počátečních peripetiích tak dodrželi splátkový kalendář, na kterém se domluvili se zoologickou zahradou, aby se vyhnuli soudnímu řízení.

Na začátku března tři chlapci ve věku 5, 6 a 8 let nepochopitelně, surově a hlavně bezdůvodně zaútočili na plameňáky v jihlavské ZOO. Jednoho klacky a kameny ubili, druhého zranili. Po činu je díky kamerovému systému chytili strážníci.

Rodiče chlapců s jihlavskou ZOO nejdřív vůbec nekomunikovali, a to i přesto, že slíbili škodu za ubité zvíře (celkem 32 tisíc korun) uhradit. Poté, co vedení zahrady pohrozilo žalobou, nabídli splácet tři tisíce korun měsíčně.

Návrh ale zahrada odmítla s tím, že by se nestihlo vyplatit peníze do konce roku a tudíž nemohlo být zaneseno do letošního účetnictví. "Splátky byly příliš nízké. Byli bychom raději, aby se vše splatilo jednorázově. V krajném případě by se záležitost musela vyřešit do konce kalendářního roku," sdělila tehdy ředitelka zoo Eliška Kubíková.

Související obsah

Nakonec se rodiny, které kvůli útoku na plameňáky navštívili i pracovníci sociálního odboru, se zahradou domluvili na 4,5tisícových splátkách ve splátkovém kalendáři do konce letošního roku. Ten už rodiče chlapců dodrželi. Jedné z rodin zbývá poslední splátka, druhá má splaceno úplně.

David Pik/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz