Záchrana

Žena při hledání pokladu uvízla v rašeliništi. Zachránili ji až hasiči

Žena při hledání pokladu uvízla v rašeliništi. Zachránili ji až hasiči
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Dvě jednotky hasičů museli pomáhat ženě u Horního Slavkova na Sokolovsku, která při hraní tzv. geocachingu uvízla v rašeliništi. Žena byla v rašelině po pás a ani po hodině marného snažení se z ní nedokázala dostat.

Kvůli geocachingu museli v pátek na Sokolovsku zasahovat hasiči, kteří pomáhali ženě u osadu Třídomí u Horního Slavkova, která uvízla v rašeliništi.

"Žena byla u Třídomí na takzvaném lovu ´kešek´, cestu si chtěla zkrátit přes louku, která na první pohled vypadá zcela nevinně. Louka je ale celoročně velmi podmáčená a tvoří ji rašeliniště. Jen pár metrů od cesty žena uvízla v rašeliništi až po pás a nedokázala vlastními silami vytáhnout uvězněné nohy," uvedl mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Když se jí ani za hodinu nepodařilo se z pasti dostat, zavolala hasiče. Na místo vyrazila jednotka dobrovolných hasičů z Horního Slavkova a profesionální hasiči ze Sokolova. "K ženě se hasiči opatrně přes bažinu přiblížili a s pomocí páteřní desky, která sloužila jako pevný bod, ženu vytáhli z rašeliny," popsal zásah Kasal.

Vzhledem k tomu, že byla silně vyčerpaná, prohlédli ženu přivolaní záchranáři. Přepravit do nemocnice ji ale nebylo nutné. Policisté ženu místo toho odvezli do Horního Slavkova, kde měla zachráněná zaparkované auto. V doprovodu příbuzných pak odjela domů.

Související obsah

"Podmáčená louka u Třídomí je i v turistických mapách vyznačena jako řašelinové území, přesto už celá řada lidí při pokusu o zkrácení cesty narazila na bahnitý podklad. Zásah hasičů si vyžádala až tato páteční událost," dodal Kasal.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz