Hasiči

Kuriózní zásah hasičů! Museli řešit skutečnou "záhadu hlavolamu"

Kuriózní zásah hasičů! Museli řešit skutečnou "záhadu hlavolamu"
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Netradiční zásah mají za sebou středočeští hasiči ze stanice v Říčanech. V neděli ráno je volali, aby přišli do obce Světlice přijali vyřešit ježka v kleci. Nešlo ale o tradiční hlavolam zpopularizovaný v románech Jaroslava Foglara, ale o skutečné zvíře, které uvízlo v gabionu.

Tísňové volání na linku 150 přijal operační důstojník středočeských hasičů v neděli krátce před 6. hodinou ráno. Naštěstí volání, aby přijeli vysvobodit ježka z klece, nepovažoval za vtip a do obce Světlice v okrese Praha-východ vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Říčan.

"Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ježek uvízl v gabionu, tedy v kleci, která se po vyplnění kameny využívá například pro výstavbu opěrných zdí," prozradil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zdroj: HZS Středočeského kraje

Zvíře už na své zachránce doslova čekalo. Za použití štípacích kleští hasiči nezraněného ježka opatrně vystříhali a pustili do volné přírody.

"Celá záchranná akce trvala od ohlášení dvanáct minut," dodal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Související obsah

Kuriózní případ řešili v uplynulém týdnu také hasiči z Pražského hradu. "Malé dítě si v nestřežené chvíli navléklo přes hlavu na krk dětské záchodové prkénko, a rodiče přes veškerou snahu nebyli schopni dítěti přetáhnout prkénko přes hlavu zpět. Proto přivolali hasiče, kteří pákovými nůžkami prkénko rozstříhali a ujařmené dítě osvobodili," prozradil Radek Stránský z oddílu hasičů Pražského hradu.

Zdroj: HZS ČR

Největší rozruch ale vzbudil minulou středu zásah pražských hasičů, které volali do vinohradské nemocnice k muži, jemuž se na penisu zasekl kovový kroužek. Více o zásahu ZDE.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz