řidička

Mladá řidička si myslela, že přejela kámen. Nechala zemřít muže!

Až tři roky za mřížemi hrozí mladé ženě, která podle policie loni v září přejela v obci Prasek na Královéhradecku chodce (54). Muž na následky vážných zranění zemřel a to i přesto, že se ho pokoušela dlouhé minuty oživovat cyklistka, která zrovna místem neštěstí projížděla. Žena policii tvrdila, že nezastavila, protože měla pocit, že přejela kámen.

Řidička se v osudný den podle svých slov zrovna vracela z návštěvy. Mrholilo a v obci byl naprostý klid. Nikde neregistrovala žádný pohyb, neviděla žádného chodce ani jiný dopravní prostředek. Přiznala ale, že asi po 100 metrech od chvíle, kdy vyjela, ucítila pod levým předním kolem nějaký náraz.

"Sdělila ale, že se jen auto zhouplo a žádná kontrolka se nerozsvítila, nevěnovala tomu pozornost a pokračovala v jízdě v domnění, že přejela nějaký balvan," popsala okolnosti nehody policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nyní ženě (28) kvůli tomu, že nezastavila, hrozí vězení. Byla obviněna z trestného činu usmrcení z nedbalosti. "Pokud ji soud uzná vinnou, může jí být udělen trest odnětí svobody až na tři roky. Jelikož je případ stále v šetření, je možné, že vyšetřovatel ještě změní trestní kvalifikaci, a to na trestný čin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což by v tomto případě mohla být potrestána odnětím svobody až na šest let," dodala mluvčí.

Související obsah

Polehčující okolností pro řidičku může být fakt, že policii se druhý den nahlásila sama. Tvrdila, že o nehodě se dozvěděla díky lidem z obce, kteří záležitost probírali. Policistům podala vysvětlení a vozidlo, kterým předchozího dne jela, bylo předáno k odborným expertízám.

A znalci ji se smrtelnou nehodou spojili. Soudní pitva prokázala, že muž zemřel na následky nehody, plastové úlomky z místa neštěstí byly z jejího vozu, na jehož spodní části se navíc našla textilní vlákna  z bundy zemřelého.

Související obsah

"Dalším důkazem přítomnosti uvedeného vozidla na místě a v čase dopravní nehody byl výpis z elektronické knihy jízd, kterou bylo služební vozidlo, které žena řídila, vybaveno. Policisté dále provedli rozsáhlé operativní šetření a vyhodnocení všech dostupných kamerových záznamů na příjezdových místech v obci," vysvětlila Kormošová.

Sraženého muže našla na silnici ležet cyklistka, která se ho ještě pokoušela několik minut oživovat. Ani přivolaní záchranáři ale nebyli v resuscitaci úspěšní. Muž zemřel.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz