Letadlo

Šílený let! Cestující příšerně páchl, ostatní pasažéři z toho zvraceli

Šílený let! Cestující příšerně páchl, ostatní pasažéři z toho zvraceli
Zdroj: Profimedia

Velká nepříjemnost postihla v úterý cestující společnosti Transavia v letadle z španělského ostrova Gran Canaria do Amsterdamu. Jeden z pasažérů páchl natolik, že se z toho ostatním zvedal žaludek. Někteří cestující kvůli silnému smradu dokonce zvraceli. Posádka musela muže vysadit v portugalském Faru.

Letadlo společnosti Transavia odstartovalo z letiště v Las Palmas na ostrově Gran Canaria krátce po 19. hodině místního času. Sotva se ale zavřely dveře, cestujícím se začalo dělat nevolno. Jeden z pasažérů totiž neskutečně páchl.

"Byl jsem poslední, kdo nastoupil do letadla. Ten muž šel přede mnou. Šíleně páchl. Jakmile se objevil v uličce, lidé začali hledat v taškách kapesníky, které si dávali před ústa," popsal pro list De Telegraaf šílený let cestující Piet Van Haut.

Zapáchajícího cestujícího umístili do poslední řady doufajíc, že tím bude obtěžovat co nejméně cestujících. Příliš to ale nepomohlo. "Pasažéři z posledních šesti řad utekli dopředu. Posádka vzadu stříkala voňavku, aby ten smrad přebili, nic ale nepomohlo," popsal Van Haut.

"Slyšel jsem, jak někdo říká, že je to horší zápach, než měsíc tlející mrtvola. Bylo to nesnesitelné," prozradil De Telegraafu cestující. Podle dalších pasažérů muž páchl, jakoby se nemyl několik týdnů.

Cestujícím se ze zápachu začalo dělat silně nevolno. "Někteří omdleli nebo zvraceli," popsal Van Haut. Posádka kvůli tomu nemohla servírovat jídlo a pití. Když se problém nedařilo odstranit, vedoucí kabiny problémového pasažéra přinutil, aby se přesunul na záchod.

Související obsah

Let z Kanárských ostrovů do Amsterdamu trvá čtyři hodiny. Když se letadlo blížilo k evropské pevnině, tedy po skoro dvou hodinách ve vzduchu, se kapitán rozhodl pro neplánované přistání. "Řekl nám přes interkom: ´Dámy a pánové, určitě jste si všimli, že s jedním z cestujících je něco špatně. Vzhledem k ochraně osobních údajů nemohu více zacházet do detailů´," vzpomíná Van Haut.

Stroj přistál na letišti ve městě Faro na jihu Portugalska. Policie problémového cestujícího vyvedla z letadla. Vstoupit si ale museli i ostatní pasažéři, protože stroj musela "odsmradit" úklidová četa. V Amsterdamu letadlo přistálo s dvouhodinovým zpožděním.

Pro deník De Telegraaf společnost Transavia potvrdila, že úterní let z Gran Canarie neplánovaně přistál kvůli jednomu z cestujících ve Faru. Vzhledem k ochraně soukromí cestujícího ale nemohla poskytnout žádné další detaily.

Související obsah

Jakoby podobné problémy letos nizozemskou aerolinku přitahovaly. V únoru muselo její letadlo z Dubaje do Amsterdamu přistát ve Vídni kvůli zažívacím problémům jednoho z cestujících. Obézní muž totiž několik hodin prděl a nepomohlo napomínání spolucestujících a letušek. Dva muži nakonec neudrželi nervy na uzdě a problémového cestujícícho napadli.

Ve Vídni v půlce května přistával neplánovaně jiný stroj Transavie letící z tureckého letoviska Antalya. Kabinou se nesl podivný chemický zápach, z něhož se osmi cestujícím udělalo špatně. Dva z nich skončili v nemocnici.

vbo, TN.cz

K tématu Letadlo

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz