Královská svatba

Sňatek Harryho je prokletý, bojí se Britové! Opakuje se historie?

Sňatek Harryho je prokletý, bojí se Britové! Opakuje se historie?
Zdroj: Profimedia

Svatba zrzavého prince se starší ženou - to už tu jednou bylo. Nebylo to příliš veselé manželství, a tak se Britové obávají, že se bude historie opakovat. Princ Harry a Meghan Markle ale zatím dva týdny po svatbě působí šťastně.

Vévodkyně ze Susseyu byla těhotná, když se postavila před oltář. A byla zamilovaná - jenže do svého bratrance a ne do budoucího manžela. Samozřejmě není řeč o Meghan Markle, která se teď pyšní stejným titulem, ale o jeho předchozí nositelce.

Mezi oběma manželstvími je ale více podobností, upozorňuje britský portál Daily Mail. Princ Augustus Frederick měl podobně jako princ Harry zrzavé vlasy a do své nastávající se bláznivě zamiloval na první pohled, přestože byla starší - jako Meghan.

Stalo se tak před více než 200 lety. Tím, co následovalo, byl ale titul vévody ze Sussexu zostuzený natolik, že ho královská rodina neudělovala. Princ Augustus byl šestým synem "šíleného" krále Jiřího III.

Související obsah

S vyvolenou lady Augustou Murray se seznámil v Itálii v 19 letech - v době, kdy přemýšlel, že se stane knězem. Augusta byla o pět let starší a milovala svého bratrance lorda Archibalda Hamiltona. Vzala si ale britského prince, oddal je anglikánský farář v ilegálním obřadu. Neměli totiž souhlas panovníka.

V Británii se vzali znovu, král ale oba obřady prohlásil za neplatné. Augusta musela s novorozencem zůstat v Británii, kde se začala znovu vídat s Archibaldem, zatímco princ odjel zpět do Itálie, kde bydlel s operní zpěvačkou.

Nakonec se musel s Augustou vypořádat finančně - výměnou za to, že nebude používat titul, dostala od královské rodiny rentu. Když vše prasklo, byl to jeden z největších skandálů. Augusta si ale vévodkyně říkala až do smrti. Augustus se poté chtěl znovu oženit, i tenhle svazek ale byl prohlášen za neplatný.

Související obsah

Doufejme, že manželství novodobého vévody a vévodkyně ze Sussexu bude šťastnější. Princ Harry a Meghan Markle tento titul používají od 19. května, kdy si svá ano řekli v kapli svatého Jiří na hradě Windsor.

Podívejte se na sestřih královské svatby:


ČTĚTE TAKÉ:

Znáte celý příběh lásky Meghan a Harryho? Seznámení přes kamarádku, tajné schůzky i nečekané zásnuby
Drsná ťafka pro prince Harryho! Co mu Meghan zakázala?

epa, TN.cz

K tématu Královská svatba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz