Chrudimsko

Stopař házel kamení na auta. Byl naštvaný, že ho vysadili v pustině

Policie stíhá 54letého muže, který u obce Výsonín na Chrudimsku házel kameny na dvě projíždějící auta. Naštěstí nikoho nezranil, ale u jednoho vozidla rozbil čelní sklo. U výslechu pak řekl, že stopoval a byl frustrovaný z toho, že ho řidič kamionu vyhodil na neznámém místě.

Letící kámen dokáže na čelním skle napáchat velké škody. Pokud se auto proti předmětu ještě navíc pohybuje, řidič za volantem je ohrožený na životě. Muži na Chrudimsku to ale zjevně bylo jedno.

Policii řekl, že jel stopem za prací z Uherského Hradiště do Jihlavy. Řidič kamionu ho ale dovezl na silnici mezi Nasavrky a Slatiňany. Bylo půl třetí ráno. Neměl telefon, nevěděl, kde je, a frustrovaný z dálkových světel projíždějících aut na sebe prý chtěl jen upozornit.

Házel kameny a dvě auta trefil. Zatímco jedno má jen odřený lak, druhé skončilo s uraženým zpětným zrcátkem a rozbitým předním oknem. Způsobil škodu 50 tisíc korun. 

Související obsah

Řidiči naštěstí bezpečně zastavili a zavolali pomoc. Hlídky muže zadržely ještě na místě a převezly ho k výslechu. Prý mluvil o zkratu z nenadálé životní situace.

Muži za trestný čin poškození cizí věci hrozí až jeden rok vězení. Podle kriminalistů jde o člověka bez domova, takže je málo pravděpodobné, že by škodu brzy uhradil.  

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz