Problémy při platbách kartou! Visa má velký výpadek i v Česku

Problémy při platbách kartou! Visa má velký výpadek i v Česku
Zdroj: Profimedia

Platební společnost Visa se potýká s velkým výpadkem systému, který zasáhl prodejce v Evropě. Platební kartou tak zákazníci nezaplatí. Problém mají hlavně ve Velké Británii a v Irsku, stížnosti se objevily i z kontinentální Evropy. Zákazníci mají problémy i v České republice

"V současné době se potýkáme s výpadkem služeb, který brání v Evropě v provedení některých transakcí kartami VISA. Příčinu vyšetřujeme a pracujeme na co nejrychlejším řešení," napsala společnost Visa na svém twitterovém účtu.

Při pokusu o zaplacení kartou se zákazníkům objevuje informace, že peníze nelze odesílat ani přijímat. Kromě Velké Británie a Německa hlásí výpadky také němečtí obchodníci.

Na problém upozorňují i čeští zákazníci. "Chtěl jsem dnes zaplatit nákup v supermarketu a karta zamítnuta," napsal redakci TN.cz Radek.

Velké bankovní domy radí britským klientům vybrat si hotovost z bankomatů. Ty podle zkušeností zákazníků prozatím fungují. Britské Tesco informovalo, že problém se týká jen bezkontaktních plateb, jinak se kartami na jeho terminálech platit dá, uvedla televize BBC.

V Česku mají ale zákazníci opačné zkušenosti. "Nešly mi bezkontaktní platba, čip a ani výběr z bankomatu," stěžovala si slečna Vladimíra. Nakonec se jí podařilo peníze vybrat z jiného bankomatu.

Související obsah

Na sociálních sítích se množí zkušenosti zákazníků, kteří si stěžují, jak museli vracet zboží zpátky do regálů, protože neměli dost hotovosti na zaplacení.

"Taky jsem měl ten problém. Naštěstí jsem měl u sebe velkou hotovost, tak jsem to nemusel vracet. Snad to brzy vyřeší," napsal pan Vladimír.. Paní Hana měla zase problémy s platbou on-line. "Částka je rezervovaná - blokovaná, transakce zaplacena nebyla," svěřila se TN.cz


 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz