Domácí

TRAPAS ČESKÉ POŠTY: Placení kartou na přepážce se ještě dlouho nedočkáme!

Česká pošta čelí vlně kritiky přímo od svých klientů. Těm vadí, že na přepážkách nemohou platit a uskutečňovat transakce platebními kartami svých bank. Respektive tuto možnost mají pouze klienti jediné banky, ostatní mají smůlu. Co na to Česká pošta?

Zaplatit jakoukoliv platební kartou na pobočkách České pošty? Toho se dočkáme nejdříve za tři roky. Přitom pošta už několik let slibuje, že se to změní, ale stále se nic neděje.

"To aby mohl zákazník platit kteroukoli kartou, je velkým snem České pošty a už dlouhou dobu o to usiluje," uvedl mluvčí české pošty Ivo Mravinac již v loňském roce.

Související obsah


Zatímco u nás se o platbách kartami na poště stále jen mluví, za hranicemi s tím už dlouho vůbec žádný problém nemají.

V Česku mají výhradní právo pouze klienti ČSOB, tedy banky, která vyhrála výběrové řízení. Klienti ostatních bank mají smůlu minimálně do roku 2017, než stávající smlouva Pošty a ČSOB skončí.

Související obsah


Nové výběrové řízení by mělo proběhnout ke konci roku 2017. Ministerstvo vnitra už teď připravuje detaily pro nové řízení. Nic o tom, co by ale měla nová instituce splňovat a nabízet, neprozradilo.

"My v současné době připravujeme nový tender na bankovní služby české pošty. Cílem bude dosažení nabídnout klientům pošty co největší komfort, "řekl TV Nova mluvčí ministerstva vnitra, Jiří Korbel.

vem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz