Měsíční předpověď

Skončí už bouřky a dorazí tropy? Předpověď na červen hovoří jasně

Skončí už bouřky a dorazí tropy? Předpověď na červen hovoří jasně
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Červen bude nadprůměrně teplý, kromě tropických teplot ale dorazí i déšť. Pršet má hlavně v následujícím týdnu, kdy může spadnout i okolo 21 milimetrů srážek. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Bouřky se silnými přívalovými dešti, které v posledních dnech potrápily Česko, ještě několikrát udeří i v následujícím měsíci. Podle meteorologů bude nejdeštivější zejména nadcházející týden.

"Srážkově očekáváme celé období od 4. června do 1. července 2018 průměrné, lokálně při výskytu bouřek i nadprůměrné hodnoty. Nejvíce srážek by mělo spadnout v prvním týdnu období s průměrným týdenním úhrnem v rámci ČR kolem 21 mm. Pravděpodobně nejméně srážek spadne ve druhém týdnu období, kolem 11 mm," upozorňuje ČHMÚ.

Co se teplot týče, ty se budou často přibližovat k tropické třicítce. Dá se očekávat, že na některých místech tuto hranici i pokoří. "První a třetí týden bude pravděpodobně teplotně nadprůměrný. Minimální noční teploty vzduchu se budou pohybovat kolem 13 °C a maximální denní teploty kolem 26 °C. Druhý a poslední týden období se bude blížit k průměru s minimálními teplotami kolem 11 °C a maximálními teplotami kolem 24 °C," dodávají meteorologové.

Související obsah

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Sobota

V noci převážně oblačno, místy přeháňky, déšť a zpočátku i bouřky, ojediněle intenzivní s přívalovými srážkami a kroupami. K ránu ubývání srážek. Přes den oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na severovýchodě a východě až zataženo, místy s deštěm, přeháňkami nebo bouřkami, ojediněle i silnými. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, v 1000 m na horách kolem 18 °C. Mírný západní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Neděle

Skoro jasno až polojasno, v odpoledních hodinách až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na severovýchodě a východě přeháňky a bouřky místy, ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Pondělí

Skoro jasno až polojasno, v odpoledních hodinách až oblačno a ojediněle, na severovýchodě místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý severní až severovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Související obsah

Úterý

Polojasno až skoro jasno, odpoledne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, ojediněle až 30 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Středa

Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

Čtvrtek až sobota

Jasno až polojasno, v odpoledních hodinách při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.

Bouřky už pustoší Česko několik dnů. Podívejte se na reportáž:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz