Bratislava

Nechutný útok v Bratislavě! Juraj kopancem a pěstí zabil Filipínce

Odporný útok otřásá Slovenskem. V centru Bratislavy zaútočil Juraj na skupinku žen. Když je přišel chránit Henry z Filipín, Juraj mu nejdřív dal pěstí a pak ho kopl do hlavy. Henry později zemřel.

V sobotu (26. 5.) nad ránem v Obchodní ulici v Bratislavě napadl Juraj H. (28) Filipínce Henryho (†36), který se snažil bránit své dvě kamarádky. Útočník přistoupil k cizinci, který před boxerem začal ustupovat. Po první ráně do obličeje zůstal Henry klečet, ale Jurajovi to nestačilo a uštědřil mu ještě kopanec rovnou do hlavy. Po něm už zůstal Henry nehybně ležet na zemi, píší tvnoviny.sk.

Podle všeho si Juraj vše nahrával na telefon. Dokonce si podle záznamu z bezpečnostních kamer na těžce zraněného muže položil nohu a fotil si ho jako trofej.

TV Markíza má k dispozici svědectví kamarádky Henryho, která popsala, co se přesně stalo. Tvrdí, že Henry bránil dvě přítelkyně, když se vracely z diskotéky: "Henry a jedna kamarádka si šli koupit pizzu a ta druhá kámoška čekala venku. Přišel k ní muž a ptal se jí, odkud pochází. Pak ji začal táhnout do taxíku. V tom vyšel Henry s druhou kamarádkou, odtáhli ji a přešli na druhou stranu silnice. Útočník je doběhl a popadl druhou kamarádku. Henry mu řekl, že obě jsou s ním. Muž ho shodil na zem a začal ho kopat," popsala události Henryho kamarádka.

Zdroj: facebook

Poté přišli policisté a Henryho začali oživovat. V resuscitaci pokračovali záchranáři a odvezli ho do nemocnice. Mladý Filipínec těžkým zraněním ve čtvrtek (31. 5.) v nemocnici podlehl.

Související obsah

Útočník z Dunajské Stredy byl sice zadržen, pak se však dostal na svobodu. Po Henryho smrti a následné vlně kritiky však policisté Juraje v sobotu (2. 6.) opět zadrželi. Nyní prokurátor už podal návrh na jeho vzetí do vazby. Jako důvody uvedl útěk a obavu z toho, aby nepokračoval v trestné činnosti. Tomu soud vyhověl a Juraje H. dnes poslal za mříže.

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz